Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
12°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Bralna srečanja ali za vsakogar nekaj v ......


KULTURA

| |
24.09.2014      11:26
A A

Bralna srečanja ali za vsakogar nekaj v knjižnici


S septembrom, z novim šolskim letom, smo v Lavričevi knjižnici ponovno začeli z bralnimi srečanji za odrasle. Pravzaprav smo nekatere kar nadaljevali in kot vsak mesec obiskali Dom starejših občanov v Ajdovščini, Pristan v Vipavi in Varstveno delovni center v Ajdovščini, vsako sredo pa prihajajo k nam na bralne urice iz ŠENT-a.


Deli:

Ker smo na teh bralnih uricah prebirali knjigo Spopad pri mrzli reki, smo se prejšnjo sredo odpravili kar 'na lice mesta' in si ogledali trdnjavo Lanišče, arheološki park ob trdnjavi Ad Pirum, torej Hrušico, in z mesta Teodozijevega križa pogledali na prizorišče znamenite bitke, ki se je odvijala pred 1620 leti.

Konec meseca smo se ponovno srečali v študijskem bralnem krožku Knjižna srečanja ob kavici. Srečanje je bilo namenjeno spoznavanju literature o prvi svetovni vojni, ki jo imamo v naši knjižnici, prisotni pa so tudi pripovedovali o svojih nonotih ali kakšnih drugih sorodnikih, ki so v svoji mladosti doživeli grozote tega krutega časa. Naslednje srečanje bo v torek, 21. oktobra ob 9. uri. Pogovarjali pa se bomo o Rimljanih na naših tleh, saj se letos spominjamo spopada pri Mrzli reki in pa 2000 let Emone. Vabljeni, da se nam pridružite!

V začetku oktobra bo spet zaživel študijski krožek za mlade starše Beremo v naročju staršev. Namenjen je spoznavanju prvih korakov v svet pravljic in slikanic, v glasbeni in likovni svet. Kako napraviti te prve korake, vam bodo predstavili likovna pedagoginja, glasbena pedagoginja in logopedinja. V okviru programa Z igro do pismenosti pa se bomo seznanili, kako se branje, pisanje in računanje ne začne šele v osnovni šoli, ampak poteka od najnežnejše starosti naprej, ko otroku prebiramo pravljice in slikanice, se z njim igramo prstne igre, preštevamo stopnice, po katerih stopamo, ko nam malo večji pomaga pripraviti mizo. Novost letošnjega programa je tudi srečanje z gledališko igralko, ki vam bo predstavila prve korake v svet gledališča in predstav. Gledališki abonmaji za otroke so vedno bolj obiskani in zvedeli bomo, kako otroka že od malega navajamo na spremljanje različnih predstav in kakšne predstave so primerne za določeno starost.

Srečevali se bomo enkrat tedensko. S seboj lahko pripeljete tudi dedka ali babico, ali koga drugega, ki je (bo po izteku starševskega dopusta) veliko skupaj z vašim otrokom. In kaj delajo ta čas vaši otroci? Najmlajši spijo, lahko jih nahranite, previjete, večji se plazijo naokrog in se igrajo z našimi igračami, tisti, ki poskušajo prve korake, se pomikajo od ene mame k drugi, radi se že družijo z drugimi otroci. Naš krožek je tudi priložnost srečanja z drugimi starši, s katerimi boste lahko izmenjali izkušnje in spoznanja.

Vabim vas, da v družbi otroka (ali sami) pridete na naše prvo srečanje, ki bo v četrtek, 2. oktobra 2014, ob 11. uri v Lavričevi knjižnici v Ajdovščini.

Veselimo srečanja z vami!

Zdenka Žigon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.