Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne precej jasno, popoldne pa spremenljivo oblačno. V notranjosti bodo nastajale nevihte, nekatere bodo tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 33°C
sobota, 21.07.2018
20°C | 32°C
nedelja, 22.07.2018
18°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 32°C
torek, 24.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 10h
Danes popoldne bodo v notranjosti nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
16°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gasilke in gasilci na 17. kongresu GZ ......


DOGODKI

| |
24.05.2018      10:46
A A

Gasilke in gasilci na 17. kongresu GZ Slovenije


V petek 18. in soboto 19. maja je na Ptuju potekal 17. Kongres gasilske zveze Slovenije. Na naši skupščini, ki je potekala v mesecu marcu, smo izbrali svojega delegata in sicer predsednika naše zveze g. Sergeja Škrlj, da zastopa našo zvezo na volilnem kongresu. Delegati iz vseh gasilskih zvez v Sloveniji, so izvolili novo vodstvo ter načrtovali delovanje gasilstva v naslednjem mandatu. V soboto, pa je bila na Ptuju veličastna parada, kjer je sodelovalo preko 5000 gasilcev in gasilk iz cele države .


Deli:

Tudi iz Ajdovščine smo se zjutraj odpravili z avtobusom do Ptuja. Na paradi so sodelovala vsa društva ajdovske občine s prapori. Parada je potekala skozi stari del mesta mimo častne tribune z visokimi državnimi gosti. V ešalonu severnoprimorske regije pod vodstvom poveljnika Stanka Močnika je bilo preko 120 gasilcev in gasilk. Zaključek kongresa je potekal na mestnem stadionu s postrojenjem vseh sodelujočih služb zaščite in reševanja. Stadion sta preletela tudi vojaški helikopter in letalo, ki sta prikazala gašenje z njuno pomočjo. Veseli in ponosni smo, da smo bili tudi mi del tega velikega dogodka. Na poti domov smo se ustavili še na skupni odlični večerji v Braslovčah in tako preživeli lep dan poln lepih vtisov.

Poveljnik GZ Ajdovščina,
Kristjan Polanc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 199
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.