Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
13°C
-0°C
JUTRI
12°C
2°C
Deli
8808

Gasilke in gasilci na 17. kongresu GZ Slovenije

V petek 18. in soboto 19. maja je na Ptuju potekal 17. Kongres gasilske zveze Slovenije. Na naši skupščini, ki je potekala v mesecu marcu, smo izbrali svojega delegata in sicer predsednika naše zveze g. Sergeja Škrlj, da zastopa našo zvezo na volilnem kongresu. Delegati iz vseh gasilskih zvez v Sloveniji, so izvolili novo vodstvo ter načrtovali delovanje gasilstva v naslednjem mandatu. V soboto, pa je bila na Ptuju veličastna parada, kjer je sodelovalo preko 5000 gasilcev in gasilk iz cele države .

Tudi iz Ajdovščine smo se zjutraj odpravili z avtobusom do Ptuja. Na paradi so sodelovala vsa društva ajdovske občine s prapori. Parada je potekala skozi stari del mesta mimo častne tribune z visokimi državnimi gosti. V ešalonu severnoprimorske regije pod vodstvom poveljnika Stanka Močnika je bilo preko 120 gasilcev in gasilk. Zaključek kongresa je potekal na mestnem stadionu s postrojenjem vseh sodelujočih služb zaščite in reševanja. Stadion sta preletela tudi vojaški helikopter in letalo, ki sta prikazala gašenje z njuno pomočjo. Veseli in ponosni smo, da smo bili tudi mi del tega velikega dogodka. Na poti domov smo se ustavili še na skupni odlični večerji v Braslovčah in tako preživeli lep dan poln lepih vtisov.

Poveljnik GZ Ajdovščina,
Kristjan Polanc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!