Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
15°C | 30°C
četrtek, 20.09.2018
16°C | 31°C
petek, 21.09.2018
15°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
18°C | 24°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Zaključek Wind Risk projekta


EVROPSKI PROJEKTI

| |
22.12.2016      9:37
A A

Zaključek Wind Risk projekta


Z zaključkom leta 2016 se zaključuje tudi projekt Wind Risk, ki je sofinanciran s strani finančnega mehanizma za civilno zaščito Evropske Komisije. Še zadnje delovno srečanje projektnih partnerjev je potekalo v Ljubljani.


Deli:

V Ljubljani so se torej 1. decembra 2016 še zadnjič sestali Wind Risk projektni partnerji iz Dortmunda, Splita, Ljubljane in Ajdovščine. Srečanje se je začelo s terenskim ogledom Tivolija in Rožnika, kjer so še vedno vidne posledice žleda iz leta 2014 in močnega vetra ter izzive s katerimi se soočajo lastniki tamkajšnjih gozdov. Sledil je interni delovni sestanek, na katerem so partnerji evalvirali že opravljena poročila in uspešno zaključili projektne aktivnosti.

Naslednjega dne je na Univerzi v Ljubljani potekala mednarodna delavnica, katere se je aktivno udeležila tudi strokovna javnost, ki jo problematika hudega vetra še posebej zanima. Najprej so si sledile predstavitve projektnih partnerjev z doseženimi in realiziranimi rezultati, nato so si sledila predavanja povabljenih gostov. V popoldanskih urah pa so udeleženci delavnice obiskali Agencijo Republike Slovenije za okolje, kjer jim je bil predstavljen sistem merjenja in opozarjanja prebivalstva na močno burjo in ostale vremenske neprilike.

Vsi končni rezultati projekta bodo javno objavljeni na spletni strani projekta www.windrisk.eu, zato vas vabimo, da nas še naprej spremljate tako na spletni strani kot tudi na spletnih omrežjih.

Wind Risk delovna skupina iz Ajdovščine

«With the contribution of the Civil Protection Financial Instrument of the European Union«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.