Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
5°C | 19°C
sreda, 24.10.2018
8°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 18°C
petek, 26.10.2018
9°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Zabojniki za elektronske odpadke


EVROPSKI PROJEKTI

| |
27.03.2017      10:26
A A

Zabojniki za elektronske odpadke


Družba Zeos je v sklopu ekološkega otoka na Trati v Ajdovščini namestila zabojnik za ločeno zbiranje elektronskih odpadkov. Postavitev zabojnika, ki izhaja iz evropskega projekta Life, sta pospremila župana ajdovske in vipavske občine Tadej Beočanin in Ivan Princes.


Deli:

V občini Ajdovščini bo nameščenih 11 zabojnikov za zbiranje manjših električnih in elektronskih odpadkov, 6 na različnih lokacijah v mestu Ajdovščina, po eden pa v Lokavcu, v Budanjah, na Colu, v Črničah in v Dobravljah. V občini Vipavi pa bodo nameščeni štirje e-zbiralniki. Podjetje Zeos, ki jih bo namestilo, jih bo tudi praznilo.

To bo dobrodošla dopolnitev ekoloških otokov, na katere smo se Ajdovke in Ajdovci dobro navadili. Ločeno zberemo kar 60 % odpadkov, večje kosovne odpadke pa vestno vozimo v Dolgo Poljano. Samo v lanskem letu je ajdovska komunala družbam za prevzem odpadne električne in elektronske opreme oddala kar za 126 ton takšnih odpadkov. Je pa res, da se marsikatera sijalka ali pa baterija še vedno znajde v tistih preostalih 40 % mešanih odpadkov, ki so tudi najdražji za obdelavo.

Novi zbiralniki bodo torej nadvse na mestu. Vanje bo moč odložiti manjše e-odpadke, do velikosti sesalca. Podjetje Zeos pa bo skozi različne aktivnosti v sklopu evropskega projekta tudi ozaveščalo o pomembnosti pravilnega odlaganja in ravnanja z e-odpadki.

sh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!