Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Z združitvijo v slovenski vinski vrh


EVROPSKI PROJEKTI

| |
07.10.2013      14:23
A A

Z združitvijo v slovenski vinski vrh


V vinski kleti Vipava 1894 so se srečali župani Vipavske doline, svetniki, gospodarstveniki in vinogradniki. Z druženjem in degustacijami žlahtne kapljice so začeli s promocijo kakovostnih in vrhunskih vin zaščitenega geografskega porekla (ZGP) vinorodnega okoliša Vipava.


Boris Jež, predsednik uprave Vipava 1894 je poudaril pomembnost povezovanja vinorodnega okoliša Vipava in vipavske regije.
Boris Jež, predsednik uprave Vipava 1894 je poudaril pomembnost povezovanja vinorodnega okoliša Vipava in vipavske regij...
Deli:

Vipava, 18. septembra -  V vinski kleti Vipava 1894 so se v veselem času trgatve srečali župani Vipavske doline, svetniki, gospodarstveniki in člani skupine proizvajalcev vinorodnega okoliša Vipava. Ob strokovnem vodstvu so si ogledali izredno vipavsko vinsko klet in degustirali kakovostna in vrhunska vina zaščitenega geografskega porekla. Gostje so imeli priložnost spoznati iz prve roke integrirano pridelavo od grozda do vina.

Boris Jež, predsednik uprave Vipava 1894, se skupaj s skupino proizvajalcev vinorodnega okoliša zavzema za povezovanje na lokalni ravni z namenom postati številka ena v Sloveniji.

»Od vinogradnika do vina imamo vse pod kontrolo, zato želimo krepiti vedenje o našem vinorodnem okolišu, ki se za vsako letino znova upira neprilikam narave. Ljudem, pivcem in ljubiteljem vin želimo povedati, da so naša vina vrhunska in geografsko zaščitena, promovirati želimo Vipavsko dolino kot vinorodno deželo in kot turistično destinacijo. Vipavska dolina si zasluži več gostov, želimo si postati prepoznavni po žlahtnosti.«

S strokovno izobraževalnimi ekskurzijami in druženji so se namreč začele obsežne promocijske aktivnosti, ki bodo trajale tri leta in sodijo v projekt 'Informiranja in pospeševanja prodaje vin skupine proizvajalcev vinorodnega okoliša Vipava za kakovostna in vrhunska vina zaščitenega geografskega porekla'.

V projektu sodeluje skupina proizvajalcev vinorodnega okoliša Vipava, kjer je združenih 36 vinogradnikov iz Vipavski doline, ki so ravno z združitvijo uspeli pridobiti sredstva iz razpisa Programa razvoja podeželja RS 2007 - 2013 in tako zagotoviti sofinanciranje Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja in države Slovenije, tretjinski delež pa bodo financirali sami.

Osrednji cilj projekta je promocija kakovostnih in vrhunskih vin zaščitenega geografskega porekla in hkrati povečanje informiranosti širše javnosti o vinorodnem okolišu Vipava, ki bo doprinesla k prepoznavnosti vipavske regije, utrditvi vinorodnega okoliša kot turistične destinacije in ozaveščanje o vinarski industriji vinorodnega okoliša Vipava ter o bogati slovenski vinski kulturi.

Boris Jež poudarja pomen združevanja celotne Vipavske doline, saj se tako demonstrira najtesnejša organska povezanost med pridelovalci grozdja in pridelavo vina in pri tem puščajo odprta vrata tudi drugim, ki sledijo enaki viziji in ciljem, saj želijo, da bi vinorodni okoliš Vipava v nekaj letih znova postal prvi vinorodni okoliš v Sloveniji. Tako želijo izboljšati prodajne poti vin, jih uvrstiti v višji cenovni razred in povečati izvoz. Vinogradništvo je namreč panoga na kateri Slovenija gradi svojo identiteto, saj ima izjemno vinsko dediščino, ki jo je treba izpostaviti in predstaviti domači javnosti in svetu, iz tega dejstva so pri zastavitvi projekta tudi izhajali.

PR

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.