Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, zjutraj in dopoldne bo po nižinah tudi nekaj megle ali nizke oblačnosti. Sredi dneva in popoldne bodo nastale posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
2°C | 12°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
3°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Izkoristite 15 milijonov evrov iz Ekosklada


OBČINSKE, €NERGIJA

| |
21.03.2016      14:44
A A

Izkoristite 15 milijonov evrov iz Ekosklada


Januarja 2016 je bila v Ajdovščini odprta nova pisarna mreže ENSVET, ki je že takoj uspešno začela s prvimi svetovanji občanom. Obisk pisarne je celo nad pričakovanji. Teme svetovanj v mesecu februarju so bile predvsem energetske prenove stavb in možnosti pridobitve nepovratnih spodbud.


Deli:

ENSVET je program brezplačnega energetskega svetovanja za občane. V pisarnah mreže delujejo usposobljeni neodvisni energetski svetovalci, ki z brezplačnimi nasveti in razgovori pomagajo pri izboru, načrtovanju in uresničevanju investicijskih ukrepov učinkovite rabe energije in rabe obnovljivih virov v stanovanjskih stavbah.

Iz pisarne v Ajdovščini obveščajo, da je Ekosklad že objavil javni poziv o novih nepovratnih spodbudah. Skupna višina sredstev znaša 15,8 milijona evrov, občani pa ji lahko dobijo za rabo obnovljivih virov in večjo energijsko učinkovitost stanovanjskih stavb. Nabor naložb, ki so upravičene do spodbud, je širok in zajema vgradnjo solarnega ogrevalnega sistema v stanovanjski stavbi, kurilne naprave na lesno biomaso, toplotne črpalke, priključitev starejše eno ali dvostanovanjske stavbe na daljinsko ogrevanje na obnovljiv vir energije, toplotno izolacijo fasade, strehe, zamenjavo stavbnega pohištva z energijsko bolj učinkovitim, pa tudi za nakup ali obnovo skoraj nič energijske hiše.

Običajno znašajo spodbude v višini 20 % priznanih stroškov naložbe, če pa vloga vsebuje več kot tri ukrepe, je možno pridobiti do 30 % vrednosti naložbe.

Na javnem pozivu lahko sodelujejo, lastniki, solastniki, družinski člani ali celo najemniki nepremičnine.

Celotno razpisno dokumentacijo lahko pridobite na spletnem naslovu

https://www.ekosklad.si/fizicne-osebe/javne-objave/prikazi/publicationID=25

Seveda pa lahko še več informacij o tem razpisu in vseh drugih vprašanjih s področja energetskega svetovanja pridobite osebno v pisarni mreže ENSVET, v prvem nadstropju stare občinske stavbe na Gregorčičevi 20 v Ajdovščini, kjer vam bosta energetska svetovalca brezplačno svetovala in odgovorila na vsa vaša vprašanja s področja energetike. Za občane je pisarna odprta ob četrtkih od 15.00 do 19.00, po predhodni najavi na 05 36 59 110.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.