V torek, 22. oktobra 2024, Vas ob 18.30 vabimo v knjižnico v Ajdovščini na predstavitev knjige Andreja Masila z naslovom Med valovi razburkanega življenja.
Knjigo MED VALOVI RAZBURKANEGA ŽIVLJENJA lahko prebereš »na dušek« iz najmanj treh razlogov. Prinaša namreč veliko informacij in znanj tudi tistemu, ki meni, da pozna delo pomorščakov. V obilni meri iz nje veje pustolovščina plovbe po svetovnih morjih, vključno s piratskimi napadi, težavnih sidranjih, orjaškimi neurji. Hkrati je tudi življenjska zgodba človeka, ki se je kot mladenič zapisal morju. V 41 letih je na sedmih ladjah neštetokrat preplul svetovne oceane, plul skozi prekope in ožine; svet je obplul več kot sedeminpetdesetkrat. Kot kapitan je 22 let poveljeval velikim trgovskim ladjam. Ob koncu aktivne delovne dobe je »vrgel sidro« v Vipavski dolini.
Knjigo, ki je bogato opremljena s fotografijami iz avtorjevega osebnega arhiva, podpisuje kapitan dolge plovbe ANDREJ MASILO. Uredila jo je Zdenka Žigon, oblikovanje in prelom je delo Silve Karim, jezikovni pregled je opravila Ivana Slamič.
Vabimo vas, da se vkrcate za privlačno potovanje po svetovnih morjih!


