Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
2°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 15°C
ponedeljek, 24.10.2016
4°C | 19°C
torek, 25.10.2016
9°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Predstavniki društev upokojencev Slovenije v ......


NOVICE

| |
10.10.2016      18:47
A A

Predstavniki društev upokojencev Slovenije v SlavonijiDeli:

Kompas  Ljubljana je letos povabil  ljudi, upokojence, ki delajo v društvih, da se udeležijo izleta, ki ni tako blizu. Predstavniki društev iz Maribora in okolice, Slov.Konjic, Zreče, Celja, Braslovč, Domžal, Kamnika, Kranja, Šenčurja,Škofje Loke, Ljubljane, Sežane, Solkana, Nova Gorice, Novega mesta, Kočevja, Črnomlja, Krškega in Brežic -  smo spoznali kraje, ki jih nekateri sploh še nismo nikoli obiskali. Predstavniki Kompasa so nas spoznali s kraji z največ različnih narodnosti na enem mestu. Pravzaprav so tod okrog hodili celo Celjski grofje - pozna pa se po arhitekturi, da so bili prisotni Habsburžani, da še danes veliko ljudi govori "polovično"nemščino, veliko besed je turških, saj so tudi oni bili tod na pohodih in nenazadnje najdemo veliko madžarskih besed, kar pomeni, da imajo ljudje ponekod mešanico vseh jezikov. Pravzaprav imajo danes obliko govorice, ki se imenuje kajkavščina. Priznam, da nisem veliko pričakovala, razen nekaterih znamenitosti. Pa so me ganile povsem druge zadeve. Prijaznost (do Slovencev niso povsod vljudni!), gostoljubnost, čeprav tudi organizatorji tega niso pričakovali, ko so naredili za nas rezervacijo namestitve. Obiskali smo DŽAKOVO, katedralo, obiskali smo veliko ergelo Lipicancev in obiskali smo Knežje vinograde s kletjo Belje. Priznam, da sem bila začudena, saj nisem še v življenju videla tako površino vinogradov, kjer se voziš in voziš in voziš -  pa še ni konca. 650 ha
površin in k temu primerno izgleda tudi ogromna klet. Zanimivo, da se taka zadeva prikaže v krajih, kjer
daleč naokrog ničesar ni, razen vinogradov, kjer je poleg strojev obira še 500 obiralcev grozdja.
Naslednji dan so nas presenetili pevci matice upokojencev Belje, ki so prišli v naš hotel, kljub temu, da je bila nedelja. Prišli so predstavniki in župani treh krajev pozdraviti upokojence iz Slovenije. Najboljši govornik je bila zagotovo Marjana Ilić Belišče predstavnica Sabora, ki je povedala veliko zanimivega, hecnega. Marjana,ki je nedeljsko popoldne namenila nam, za nas in postregla s skromnim prigrizkom ob pijači-skromno zato, ker so tudi oni skromni in dajo tisto, kar imajo. To so bile njene besede, ki so nam polepšale dan  in dale vedeti, da so ljudje  eno, politika pa drugo. Ponosna pa je pohvalila tudi mlade župane, ki so zelo dobri in skrbni za upokojence in namenijo veliko časa, dela prav tej populaciji.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV ZREČE
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ZREČE
CESTA NA ROGLO 17 D
Tel:051 358 670
Pohorsko srce
Številka: 14
Izšla: 09.06.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.2016 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov Stranice
23.10.2016 | Družabni dogodki
Otvoritev rekonstrukcije ceste Koroška vas
23.10.2016 | Kultura
Koncert zborovskega petja "PESMI PRIJATELJEVANJA"
29.10.2016 | Turizem
Krompirjeve počitnice v Termah Zreče
29.10.2016 | Turizem
4. Uniturjev savna fest
30.10.2016 | Družabni dogodki
Predstavitev vinske kleti P&F Jeruzalem Ormož
22.10.2016 | Šport
Pohod Bohinjske planine
22.10.201 | Ostalo
Humanitarna akcija Drobtinica
22.10.2016 | Kultura
Literarni večer Jaz mam en stari znucan koš
23.10.2016 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov Stranice
23.10.2016 | Družabni dogodki
Otvoritev rekonstrukcije ceste Koroška vas

Bodite prvi pri oddaji mnenja.