Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Predstavniki društev upokojencev Slovenije v ......


NOVICE

| |
10.10.2016      18:47
A A

Predstavniki društev upokojencev Slovenije v SlavonijiDeli:

Kompas  Ljubljana je letos povabil  ljudi, upokojence, ki delajo v društvih, da se udeležijo izleta, ki ni tako blizu. Predstavniki društev iz Maribora in okolice, Slov.Konjic, Zreče, Celja, Braslovč, Domžal, Kamnika, Kranja, Šenčurja,Škofje Loke, Ljubljane, Sežane, Solkana, Nova Gorice, Novega mesta, Kočevja, Črnomlja, Krškega in Brežic -  smo spoznali kraje, ki jih nekateri sploh še nismo nikoli obiskali. Predstavniki Kompasa so nas spoznali s kraji z največ različnih narodnosti na enem mestu. Pravzaprav so tod okrog hodili celo Celjski grofje - pozna pa se po arhitekturi, da so bili prisotni Habsburžani, da še danes veliko ljudi govori "polovično"nemščino, veliko besed je turških, saj so tudi oni bili tod na pohodih in nenazadnje najdemo veliko madžarskih besed, kar pomeni, da imajo ljudje ponekod mešanico vseh jezikov. Pravzaprav imajo danes obliko govorice, ki se imenuje kajkavščina. Priznam, da nisem veliko pričakovala, razen nekaterih znamenitosti. Pa so me ganile povsem druge zadeve. Prijaznost (do Slovencev niso povsod vljudni!), gostoljubnost, čeprav tudi organizatorji tega niso pričakovali, ko so naredili za nas rezervacijo namestitve. Obiskali smo DŽAKOVO, katedralo, obiskali smo veliko ergelo Lipicancev in obiskali smo Knežje vinograde s kletjo Belje. Priznam, da sem bila začudena, saj nisem še v življenju videla tako površino vinogradov, kjer se voziš in voziš in voziš -  pa še ni konca. 650 ha
površin in k temu primerno izgleda tudi ogromna klet. Zanimivo, da se taka zadeva prikaže v krajih, kjer
daleč naokrog ničesar ni, razen vinogradov, kjer je poleg strojev obira še 500 obiralcev grozdja.
Naslednji dan so nas presenetili pevci matice upokojencev Belje, ki so prišli v naš hotel, kljub temu, da je bila nedelja. Prišli so predstavniki in župani treh krajev pozdraviti upokojence iz Slovenije. Najboljši govornik je bila zagotovo Marjana Ilić Belišče predstavnica Sabora, ki je povedala veliko zanimivega, hecnega. Marjana,ki je nedeljsko popoldne namenila nam, za nas in postregla s skromnim prigrizkom ob pijači-skromno zato, ker so tudi oni skromni in dajo tisto, kar imajo. To so bile njene besede, ki so nam polepšale dan  in dale vedeti, da so ljudje  eno, politika pa drugo. Ponosna pa je pohvalila tudi mlade župane, ki so zelo dobri in skrbni za upokojence in namenijo veliko časa, dela prav tej populaciji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV ZREČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV ZREČE
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ZREČE
CESTA NA ROGLO 17 D
Tel:051 358 670

Bodite prvi pri oddaji mnenja.