Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla, popoldne pa bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Ministrstvo bi stadion prodalo


OBČINSKE

| |
09.10.2013      8:59
1
A A

Ministrstvo bi stadion prodalo


Vrhnika, 7. oktober – V občinski stavbi se je tokrat mudila delegacija ministrstva za obrambo z ministrom Romanom Jakičem na čelu, tema pogovorov pa je bilo urejanje nepremičninskih zadev.


Deli:

Kot so nam pojasnili na občini, je na območju vojaških kompleksov na Raskovcu in na Stari Vrhniki več parcel, kjer je potrebno urediti lastništvo le teh, da bosta območji tako funkcionalno kot lastniško zaokroženi celoti. Na sestanku so se tako dogovorili, da bodo v naslednjem tednu strokovne službe konkretizirale aktivnosti, ki jih je treba realizirati glede prenosa nepremičnega premoženja na občino oziroma ministrstvo, s katerim bi obe strani dosegli korist. Potrebno gradivo bo v nadaljevanju posredovano v obravnavo na vlado oziroma občinski svet.
Govora je bilo tudi o strelišču in stadionu znotraj vojašnice na Stari Vrhniki, ki jo po lanskoletni pogodbi o brezplačnem najemu uporabljalo nekatera lokalna društva. Strelišče je sicer uporabno, vendar pa v zelo slabem stanju, kar pa so občina in društva – po besedah župana Stojana Jakina – pripravljena prevzeti, če nad objektom dobijo tudi lastniško pravico oz. dolgoročno možno brezplačno uporabo. Minister Jakič je glede uporabe strelišča dejal, da obstaja možnost podaljšanja najema oziroma nadaljnje uporabe strelišča, medtem ko bo ministrstvo športni stadion poskušalo prodati.
Sestanka se je poleg župana Jakina in direktorice občinske uprave Vesne Kranjc udeležil tudi poveljnik GZ Vrhnika Benjamin Svenšek. Tema pogovora je bila določitev gasilske enote širšega pomena. Minister Jakič pojasnil, da je bilo marca lani oziroma pred njegovim prihodom za Gasilsko enoto širšega pomena določeno Prostovoljno gasilsko društvo Dolnji Logatec, ministrstvo pa je Gasilsko zvezo Slovenije zaprosilo, da pripravi strokovno oceno o tem, katera gasilska enota bi bila na Notranjskem lahko pristojna za reševanje ob tehničnih nesrečah in nesrečah z nevarnimi snovmi, vendar odgovora še ni dobilo.

Gašper Tominc, foto: GT
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Sebastjan Vehar
Sebastjan Vehar Se strinjam0 Se ne strinjam0
Tule sem služil obvezno naborništvo pred 21 leti, pa pred 2. leti kot rezervist Slov. vojske, in ja objekti so bili zelo ubogi, razpadajoči, razen glavne stavbe, ki je bila zanemarjena, je vse drugo že načel zob časa... In zdaj ne vedo, kaj naj s tem? prodajo naj najboljšemu ponudniku, kaj pa drugega!

18.10.2013 ob 9:10:53 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.