Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
3°C | 19°C
sobota, 25.03.2017
2°C | 17°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 11°C
ponedeljek, 27.03.2017
-3°C | 14°C
torek, 28.03.2017
-2°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Žled povzročal škodo tudi v naši občini


OBČINSKE

| |
19.02.2014      11:12
A A

Žled povzročal škodo tudi v naši občini


V začetku februarja so tudi našo občino prizadele izredne vremenske razmere, ki jim je botrovalo predvsem deževje ob temperaturah pod lediščem. Pokrajino sta okovala led in žled.


Deli:

Od nevšečnosti so naši občani občutili predvsem  težave s prevoznostjo višje ležečih lokalnih cest in javnih poti ter moteno oskrbo z električno energijo, povzročena pa je bila tudi velika škoda v gozdovih, sadovnjakih ter na drugem drevju.


Občinski štab Civilne zaščite  je tako že v nedeljo, 2. februarja, odločil, da zaradi nezmožnosti zagotavljanja varne poti v šolo in vrtec, naslednji dan ostanejo zaprte vse enote Javnega zavoda OŠ Vransko - Tabor, na vešče občane pa naslovil prošnjo za pomoč pri odstranjevanju podrtega drevja in vejevja z namenom zagotavljanja prevoznosti cest.


Prostovoljni gasilci vseh gasilskih društev v občini in delavci Elektra Celje so si prizadevali zagotoviti prevoznost lokalnih cest in javnih poti ter odpraviti težave pri oskrbi z električno energijo. Ob pomoči občanov so uspeli ceste očistiti do te mere, da sta lahko v torek šola in vrtec v torek ponovno odprla vrata, velika večina gospodinjstev v občini pa je bila ponovno priključena na elektroenergetsko omrežje. Občini je uspelo kupiti 11 dodatnih 2,2 kW agregatov, ki so jih gasilci nato dostavili gospodinjstvom, ki so jih še potrebovala.


Ob odjugi, ki je nastopila v sredo, so se razmere pričakovano ponovno poslabšale. Za krajši čas so bile zaradi podirajočega se drevja zaprte ceste Ropasija–Čreta, Vologa–Lipa, Ločica– Zahomce in regionalna cesta na odseku Vransko–Trojane. Pod težo žledu je klonil tudi steber visokonapetostnega daljnovoda Beričevo - Podlog v neposredni bližini domačije Vrhovnik v Jeronimu.


V četrtek se je situacija na terenu večinoma normalizirala, vse ceste v občini so že bile normalno prevozne, brez električne energije pa so bila le še posamezna gospodinjstva.


Ob tej priložnosti se gasilcem PGD Vransko, PGD Tešova, PGD Prekopa – Čeplje - Stopnik, PGD Ločica, delavcem Elektra Celje, gostilni Grof in vsem občanom, ki so kakor koli pomagali omiliti posledice izrednih vremenskih razmer, iskreno zahvaljujemo za njihov nesebičen prispevek in požrtvovalnost. Prav tako se zahvaljujemo podjetju Monter d. d. iz Zagreba, ki nam je dal na razpolago dva velika 60 kW agregata, ki sta bila skladiščena na Vranskem in katerih so se nato razveselili na Dobrovljah.


Povezanost skupnosti in čut do sočloveka se najbolj izkažeta ravno v zahtevnih razmerah, kakršnim smo bili priča. Hvala vam.


Župan in občinska uprava

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 131
Izšla: 28.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.03.2017 | Družabni dogodki
20 LET ČETRTKOVE PODOKNICE
31.03.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA s Francem Pestotnikom Podokničarjem
31.03.2017 | Umetnost
ISKRENA SPOVED - gledališka predstava
01.04.201 | Ostalo
Spomladanska čistilna akcija

Bodite prvi pri oddaji mnenja.