Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Danes bo sončno z nekaj kopaste in visoke koprenaste oblačnosti. Čez dan bo zapihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
9°C | 29°C
torek, 30.05.2017
12°C | 29°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 28°C
petek, 02.06.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Žled povzročal škodo tudi v naši občini


OBČINSKE

| |
19.02.2014      11:12
A A

Žled povzročal škodo tudi v naši občini


V začetku februarja so tudi našo občino prizadele izredne vremenske razmere, ki jim je botrovalo predvsem deževje ob temperaturah pod lediščem. Pokrajino sta okovala led in žled.


Deli:

Od nevšečnosti so naši občani občutili predvsem  težave s prevoznostjo višje ležečih lokalnih cest in javnih poti ter moteno oskrbo z električno energijo, povzročena pa je bila tudi velika škoda v gozdovih, sadovnjakih ter na drugem drevju.


Občinski štab Civilne zaščite  je tako že v nedeljo, 2. februarja, odločil, da zaradi nezmožnosti zagotavljanja varne poti v šolo in vrtec, naslednji dan ostanejo zaprte vse enote Javnega zavoda OŠ Vransko - Tabor, na vešče občane pa naslovil prošnjo za pomoč pri odstranjevanju podrtega drevja in vejevja z namenom zagotavljanja prevoznosti cest.


Prostovoljni gasilci vseh gasilskih društev v občini in delavci Elektra Celje so si prizadevali zagotoviti prevoznost lokalnih cest in javnih poti ter odpraviti težave pri oskrbi z električno energijo. Ob pomoči občanov so uspeli ceste očistiti do te mere, da sta lahko v torek šola in vrtec v torek ponovno odprla vrata, velika večina gospodinjstev v občini pa je bila ponovno priključena na elektroenergetsko omrežje. Občini je uspelo kupiti 11 dodatnih 2,2 kW agregatov, ki so jih gasilci nato dostavili gospodinjstvom, ki so jih še potrebovala.


Ob odjugi, ki je nastopila v sredo, so se razmere pričakovano ponovno poslabšale. Za krajši čas so bile zaradi podirajočega se drevja zaprte ceste Ropasija–Čreta, Vologa–Lipa, Ločica– Zahomce in regionalna cesta na odseku Vransko–Trojane. Pod težo žledu je klonil tudi steber visokonapetostnega daljnovoda Beričevo - Podlog v neposredni bližini domačije Vrhovnik v Jeronimu.


V četrtek se je situacija na terenu večinoma normalizirala, vse ceste v občini so že bile normalno prevozne, brez električne energije pa so bila le še posamezna gospodinjstva.


Ob tej priložnosti se gasilcem PGD Vransko, PGD Tešova, PGD Prekopa – Čeplje - Stopnik, PGD Ločica, delavcem Elektra Celje, gostilni Grof in vsem občanom, ki so kakor koli pomagali omiliti posledice izrednih vremenskih razmer, iskreno zahvaljujemo za njihov nesebičen prispevek in požrtvovalnost. Prav tako se zahvaljujemo podjetju Monter d. d. iz Zagreba, ki nam je dal na razpolago dva velika 60 kW agregata, ki sta bila skladiščena na Vranskem in katerih so se nato razveselili na Dobrovljah.


Povezanost skupnosti in čut do sočloveka se najbolj izkažeta ravno v zahtevnih razmerah, kakršnim smo bili priča. Hvala vam.


Župan in občinska uprava

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!