Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
8°C | 19°C
torek, 25.10.2016
13°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obvestilo o obveznem posredovanju e-računov


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
05.12.2014      11:59
A A

Obvestilo o obveznem posredovanju e-računovDeli:

Obvestiti vas želimo o spremembi zakonodaje, ki zadeva poslovanje med/s proračunskimi uporabniki, konkretno o obveznosti pošiljanja računov v javni sektor v elektronski obliki, ki se prične uporabljati s

1. 1. 2015.

 

V Uradnem listu RS, št. 111/2013, je bil objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o opravljanju plačilnih storitev za proračunske uporabnike (v nadaljevanju ZOPSPU-A), ki je začel veljati 11. 1. 2014.

Bistvena novost, ki jo prinaša ZOPSPU-A, je, da bodo s 1. 1. 2015 morali proračunski uporabniki prejemati račune in spremljajoče dokumente izključno v elektronski obliki (e-računi). To pomeni, da bodo morale pravne in fizične osebe za dobavljeno blago in  izvedene storitve  (ali zahtevke po pogodbah) pošiljati proračunskim uporabnikom e-račune.

 

Fizične in pravne osebe bodo lahko pošiljale e-račune proračunskim uporabnikom (občini)  prek bank, vključenih v medbančno izmenjavo e-računov, ponudnikov procesne obdelave podatkov, s katerimi ima Uprava Republike Slovenije za javna plačila (UJP) sklenjene pogodbe o izmenjavi e-računov, ali spletnega portala UJP e-račun, namenjenega izdajateljem, ki prek svoje banke ali procesorja ne morejo posredovati e-računov proračunskim uporabnikom ali ne razpolagajo s tehnično podporo za pripravo e-računov. Navedene izmenjave omogočajo pošiljanje e-računov proračunskim uporabnikom preko UJP, ki je v skladu s 26. členom ZOPSPU enotna vstopna točka oziroma izstopna točka za izmenjavo e-računov, zato neposredno pošiljanje e-računov proračunskim uporabnikom ni dovoljeno.

 

Prosimo vas torej, da se pravočasno ustrezno pripravite na takšno poslovanje ter se o konkretnih možnostih za vaše društvo, organizacijo itd. pozanimate najprej pri svoji banki, nato pri ostalih ponudnikih.

 

Skratka, Občina Vransko  s 1. 1. 2015 v nobenem primeru ne bo več mogla upoštevati vaših računov ali  zahtevkov in ostalih spremljajočih dokumentov, ki ne bodo posredovani skladno s citiranim zakonom.

                                                                                                                                        

                                                                                                            direktorica občinske uprave Jadranka Kramar

Priloge:
PDF
Obvestilo - PDF
33850_obvestilo-e-racuni.pdf (431,62 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 126
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016
Danes ni dogodkov.
27.10.2016 | Šport
ŠOLA ŠPORTNEGA PLEZANJA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.