Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-10°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-9°C | 2°C
sreda, 24.01.2017
-12°C | -1°C
četrtek, 25.01.2017
-11°C | 2°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Informator - knjižnična stran


KULTURA

| |
16.09.2013      12:35
A A

Informator - knjižnična stranNaš dom Vransko
Naš dom Vransko
Deli:

UTRINKI Z NAŠIH PRIREDITEV

 

Bralna urica v Našem domu Vransko

 

V torek, 3. 9. 2013, smo v Zavodu Sv. Rafaela Vransko - Naš dom ponovno pričeli z bralnimi uricami, katerih namen je s pomočjo branja in pogovora o prebranem doseči prijetno druženje in medgeneracijsko povezovanje. Kot vedno smo se zbrali v velikem številu in prisluhnili poletnim prigodam posameznikov. Obudili smo spomine na poletja njihovega otroštva, ki so kljub vsakodnevnemu delu in pomanjkanju udobja, materialnih dobrin minevala veliko bolj pristno in povezano z naravo, ljudmi, kot minevajo sedaj. Nato smo prebirali pesmi Srečka Kosovela in se pogovarjali o njegovem življenju in vplivu vojne na njegovo osebnost in umetniško izražanje. Varovanci doma so povedali, da tudi sami veliko ustvarjajo, a namesto poezije in proze njihove izdelke lahko občudujemo v obliki ročnih del, ki jih nikakor ni malo. Za konec smo se dogovorili še za vsakoletno srečanje treh domov, ki bo v četrtek, 10. 10. 2013, ob 16. uri v Medobčinski splošni knjižnici Žalec. Srečanja se veselijo in se ga bodo z velikim veseljem udeležili.

 

Izvajalka bralne urice Laura Jelen


 

PRIREDITVE V OKTOBRU:

·        v torek, 1. 10. 2013, ob 10.30 v Našem domu: Bralna urica

·        v četrtek, 10. 10. 2013, ob 16. uri v Medobčinski splošni knjižnici Žalec  Ko spregovori srce, zmore glava, zmorejo roke  srečanje stanovalcev Doma Nine Pokorn Grmovje, Doma upokojencev Polzela in Našega doma Vransko

·        v torek, 15. 10. 2013, ob 18.30 uri : predavanje z naslovom DNK ključ vaše prihodnosti

·        v torek, 22. 10. 2013, ob 18. uri : Pravljična ura


 

KNJIŽNE NOVOSTI

 

ZA ODRASLE

Clare, C.: Kronike podzemlja

Jackson, V.: Barve hrepenenja

Falconer, C.: Sulejman veličastni

Day, S.: Prepletena

Hosseini, K.: In v gorah odzvanja

 

  ZA OTROKE IN MLADINO

Green, J.: Krive so zvezde

Muck, D.: Čudežna bolha Megi in papagaj Slavko

Sneguljčica
Janko in Metka

Rdeča Kapica

Pepelka

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.