Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
-4°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-4°C | 15°C
torek, 28.02.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
-4°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Srečanje delavcev KIV-a


GOSPODARSTVO

| |
03.01.2014      8:10
A A

Srečanje delavcev KIV-aDeli:

Od stečaja Kiva je minilo že sedem mesecev. Poslopje ostaja kot hiša strahov sredi Vranskega, vse to je ogledalo naše preljube države, ki s svojo zakonodajo, z vlečenjem stečajnih postopkov uničuje slovensko gospodarstvo. Blagovne znamke propadajo, reference, ki so jih imela slovenska podjetja v tujini, se pozabijo, s  tem pa prisotnost naših proizvodov na tujih trgih pada. Že sam podatek, da je KIV imel kar štiri nedokončane projekte v tujini, stečajni pa ni niti skušal  teh dokončati, pokaže jasno sliko, da stečajni kaže samo svoj interes in ne interes ohranitve delovnih mest in obstanka blagovnih znamk in referenc v tujini. Očitno ne potrebujemo gospodarstva, ampak močno javno upravo, ki bo državljanom odmerjala visoke davke.

 

Delavci, ki so jim lastniki in vodstvo ostali dolžni vsakemu v povprečju več kot 10.000,00 (deset tisoč) evrov, bomo zagotovo ostali praznih rok. Sprašujemo se, kam  sedaj odteka denar, ki se pridobiva z najemnimi pogodbami in s prodajo izdelkov, ki so ostali v proizvodnji. Očitno gre  samo za postopek stečaja. Tega mi nikoli ne bomo izvedeli, pa tudi tega ne, kam so vodilni spravili denar od projektov, ki so jih redno izdelovali. Ali je denar sploh prihajal v podjetje, koliko je bilo provizij in poneverb, kako lahko podjetje s polno zasedeno proizvodnjo bankrotira in ali so računi odprti še kje v tujini, žal verjetno zaradi našega "uspešnega" sodstva tega mi nikoli ne bomo izvedeli.

        

27. 12. 2013 pa je bil bolj vesel dan za veliko večino delavcev, kajti organizirali smo srečanje zaposlenih. Udeležba je bila izredno dobra, prisotnih je bila velika večina proizvodnih delavcev, razvojnih inžinerjev in tudi ostalih. Manjkal je predvsem vodilni kader.

   

Vsi udeleženci smo veselo obujali spomine na dolga leta, preživeta ob delu, vzdušje je bilo zelo prijetno in vsem je žal za podjetjem. Ob dobrem golažu, domačem vinu in zvokih harmonike je čas kar prehitro mineval. Vsi smo bili enotni, da je to srečanje res prijetno. Marsikaj smo si imeli povedati, obudili smo spomine in se dogovorili, da se še dobimo, kajti bili smo prijeten kolektiv in vsem je žal, da je voznik voza zapeljal tako globoko - hote ali nehote.

 

Delavci KIV-a

Anton Urankar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 130
Izšla: 31.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.2017 | Ostalo
BUKVARNA - Knjige menjajo lastnika
24.02.2017 | Družabni dogodki
KULINARIČNI VEČER V GOSTILNI PRI MAMICI
25.02.2017 | Družabni dogodki
VRANSKI PUSTNI KARNEVAL
24.02.2017 | Ostalo
BUKVARNA - Knjige menjajo lastnika
24.02.2017 | Družabni dogodki
KULINARIČNI VEČER V GOSTILNI PRI MAMICI
25.02.2017 | Družabni dogodki
VRANSKI PUSTNI KARNEVAL
04.03.201 | Ostalo
Tehnični pregledi traktorjev na Vranskem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.