Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
11°C | 14°C
petek, 28.04.2017
7°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 16°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Saša Brezovnik: »Življenja brez smučanja si ......


ŠPORT

| |
25.01.2013      15:33
A A

Saša Brezovnik: »Življenja brez smučanja si ne predstavljam!«


Starost: 17 let Klub: Smučarski klub Unior Celje Trener: Gregor Marguč Cilji: uvrstitev v svetovni pokal, zmaga na olimpijskih igrah Vzorniki: Michaela Schiffrin in Janica Kostelić Hobiji: kolesarjenje, branje knjig in likovno ustvarjanje Sanjsko potovanje: Havaji, Vidnejši rezultati v sezoni 2012/2013: 1. mesto na FIS tekmi v slalomu v Trbižu v Italiji, 1. mesto na FIS tekmi v veleslalomu v Santa Catarini v Italiji, 2. mesto na FIS tekmi v slalomu v Kranjski Gori, 4. mesto na FIS tekmi v slalomu na Starem vrhu pri Škofji Loki.


Saša si življenja brez smučanja ne zna predstavljati.
Saša si življenja brez smučanja ne zna predstavljati.
Deli:

"Na smučke so me pri 4. letih postavili starši, dve leti kasneje so me vpisali v alpsko šolo Svizec. Udeležila sem se nekaterih otroških tekem in dvakrat zasedla 2. mesto. Kmalu so v meni prepoznali potencial, tako sem z 9. leti že postala članica Smučarskega kluba Unior Celje," svoje smučarske začetke opiše Frankolovčanka Saša Brezovnik. Sašin prvi trener je bil Aleš Črnko. Brezovnikova, ki je trenutno tudi ena izmed najuspešnejših športnic v občini Vojnik, je svoje prve smučarske dosežke osvojila na več otroških in regijskih tekmah. Leta 2010 je prestopila v program FIS in začela dosegati zelo dobre uvrstitve, prvo zmago je dosegla v italijanskem Bormiu.

 

Saša je v sezoni 2011/2012 osvojila 1. mesto na državnem prvenstvu v slalomu, v kombinaciji, super veleslalomu, kot tudi v super kombinaciji. Sezona 2011/12 je bila njena druga sezona v FIS konkurenci. Udeležila se je tudi 1. olimpijskih iger za mlade v Innsbrucku in nastopila še na 42 drugih tekmah različnih rangov širom po Evropi, osvojila pokal mlajših mladink ter postala kar štirikrat državna prvakinja.


Delovna in ambiciozna športnica trenira vsak dan, tekme ima tudi med tednom. V poletnem času so njeni treningi predvsem kondicijski, v zimski sezoni pa svoje smučarsko znanje izpopolnjuje na različnih smučiščih in ledenikih. Decembra in januarja je večinoma odsotna iz šole, zato se potrudi, da že pred tem obdobjem uredi mnoge obveznosti, nekaj jih ostane še za kasneje. Dijakinja 3. letnika športnega oddelka I. gimnazije v Celju se o svoji nadaljnji študijski poti še ni povsem odločila. Zanima jo vse, kar je povezano s športom, pa tudi fizioterapija. "Ko bo čas, se bom odločila, kam in kako naprej. Trenutno je moja energija usmerjena samo v smučanje. Življenja brez smučanja si ne predstavljam. Pomeni mi največ na svetu!"

 

"Za smučanje me je navdušil ati. Moji starši so tisti, ki mi dajejo na tekmah pozitivno energijo. Vesela sem, da spremljata vsak moj korak in me podpirata tako finančno kot moralno." Sašine noge so zaradi mnogih udarcev v količke pretežen del leta sive. "Ko drvim med količki, želim priti od starta do cilja. Brez poškodb. In to je glavno!" Saša je vzljubila smučanje v najbolj rosnih letih. Uživa v nomadskem življenju in nenehni "akciji". Če ji ostane še kaj prostega časa, igra tudi odbojko, se druži s prijatelji, izjemno rada pa tudi likovno ustvarja. Njen moto "Ne končaj, ko je težko. Končaj, ko je konec!" ji daje motivacijo, da v bližnji prihodnosti prodre v sam svetovni smučarski vrh. Želje nadebudne smučarke naj postanejo resničnost.

Tjaša Podergajs
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 114
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod
05.05.2017 | Kultura
OTVORITEV RAZSTAVE DRAGA MEDVEDA
06.05.201 | Ostalo
Pohod "Pozdrav pomladi"
30.04.2017 | Ostalo
Kresovanje
30.04.2017 | Družabni dogodki
Kresovanje z ansamblom Mladika v Razgorju
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica
04.05.2017 | Družabni dogodki
Florjanova maša v Novi Cerkvi
05.05.2017 | Ostalo
Urbani sprehod

Bodite prvi pri oddaji mnenja.