Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-13°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 2°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-13°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

V Kamrico po praktična znanja, zdravje in ......


GOSPODARSTVO

| |
04.06.2015      10:46
A A

V Kamrico po praktična znanja, zdravje in druženje


Medgeneracijski center Vojnik deluje v sklopu enote socialnega podjetja CPU Vojnik. V njem se srečujejo, družijo in ustvarjajo različne generacije, ki si vse leto izmenjujejo različna znanja s področij vseživljenjskega učenja, medgeneracijskega sodelovanja, solidarnosti in prostovoljstva.


Deli:

NOVOSTI V KAMRICI

 

  • VZPOSTAVITEV VRTNEGA KOTIČKA – UČNEGA POLIGONA

 

Obiskovalci »Kamrice« si lahko že sedaj izmenjujejo semena, kar prispeva k praktičnemu izobraževanju na področju samooskrbe in trajnostnega razvoja, kjer je poudarek na pridobivanju lastnih izkušenj. Sedaj želimo narediti korak naprej, in sicer vzpostaviti kotiček za samooskrbo, vrtni kotiček – učni poligon, ki bi vključeval dve visoki gredi. Obiskovalci se bodo lahko ob upoštevanju permakulture naučili sami pridelati hrano in tako neposredno vplivati na višjo stopnjo samooskrbe. Seznanili se bodo tudi z najnovejšimi tehnikami varovanja okolja, kar neposredno prispeva k večji kakovosti življenja.

Primarni namen je, da obiskovalci in predvsem mladi na izkustveni način spoznajo samooskrbo na področju pridelave zdrave hrane in možnosti zelenega podjetništva. Programi izkustvenega učenja z uporabo visokih gred so namenjeni različnim starostnim skupinam (od otrok do starejših). 

 

Za otroke bomo ob učnih gredah organizirali rojstnodnevne zabave, poletne ustvarjalne delavnice, prav tako pa bo mini učni poligon na voljo za šolske oglede, kjer bodo učenci v praksi spoznali različne vrtnine, zelišča in njihovo uporabo v vsakdanjem življenju.

 

 

NOVA PONUDBA – PRODAJNI KOTIČEK Z LESENIMI IZDELKI

 

Za kupce smo nadgradili obstoječi program z oddelkom za les, kjer zbiramo, prenavljamo, svetujemo ob prenovi starinskih lesenih izdelkov, dekorativnih in domačih izdelkov. Nudimo inovativne izdelke, z dodano vrednostjo in bogato zgodovino. Organiziramo delavnice obnove manjših kosov pohištvene opreme.

 

 

AKTIVNOSTI V KAMRICI

  • Predstavitev lokalnih društev

Vsako sredo med 10. in 12. uro se bodo v poletnih mesecih predstavljala lokalna društva z namenom povezanosti različnih aktivnosti. Krajani, vabljeni!

 

 

SODELOVANJE

Kamrica sodeluje na prazniku Krajevne skupnosti Vojnik 20. junija s postavitvijo nostalgičnega kotička, kot so ga imele naše babice. Tako boste lahko občutili nostalgijo krožnikov, ki so jih uporabljale naše babice.

 

Mesečno se Kamrica udeležuje sejma unikatnih izdelkov Cart v Celju, sejma retro izdelkov v Celju.

 

Nataša Kveder, dipl. org. man.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.