Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
2°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 16°C
petek, 03.03.2017
-1°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 11h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
2°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Vloga za pridobitev gradbenega dovoljenja za ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.06.2014      14:38
A A

Vloga za pridobitev gradbenega dovoljenja za obnovo centra vasi Križe vložena


Krajevna skupnost Križe je po pooblastilu Občine Tržič, ki je lastnica zemljišča ob kulturnem domu Križe, v mesecu maju vložila na Upravno enoto Tržič vlogo za pridobitev gradbenega dovoljenja za obnovo centra vasi Križe.


Deli:

Želja, da se obnovi ta del vasi, je pri samih krajanih prisotna že vrsto let, zato si KS Križe prizadeva, da bi se pričelo s samo sanacijo tega dela vasi v najkrajšem času. Projekt ureditve centra vasi Križe je na podlagi anketnih odgovorov izdelala Katarina Langus.

Izdelani so detajli tlakovanja, ki sledijo zgodbam kraja. Simbolno je v tlaku nakazana železnica, voda, lipa, balvani, mlaj … Vse skupaj je postavljeno v dinamično kompozicijo jedrne lokacije, prostor bo večnamenski in bo služil tako vsakdanjim opravilom kot občasnim večjim dogodkom.

Krajevna skupnost je pridobila že vsa soglasja, ki so potrebna ob vložitvi vloge za pridobitev gradbenega dovoljenja. Soglasje za varovanje kulturne dediščine smo pridobili od ZVNKD OE Kranj, soglasje za priključitev na vodovod, kanalizacijo in za odvoz odpadkov smo pridobili od Komunale Tržič. Pridobili smo še soglasja  Elektra Gorenjske, Telekoma Slovenije in Telemacha d.o.o. Ljubljana. Žal se je nekoliko zavleklo pri pridobitvi soglasja DRSC OE Kranj in  Ministrstva za infrastrukturo in prostor Republike Slovenije. Vzrok te zakasnitve je prestavitev avtobusne postaje in nova priključitev na državno cesto, kjer s tem delno posegamo na zemljišče v lasti države. To zemljišče je bilo v lasti občine Tržič in je bilo pred leti ob prenovi državne ceste Križe – Golnik brezplačno preneseno na državo.

Vse te ovire smo po dogovoru razrešili in pridobili še ta omenjena soglasja.

Krajevna skupnost Križe pričakuje, da bo Upravna enota Tržič brez zadržkov izdala gradbeno dovoljenje, s tem pa Občini Tržič prižgalo zeleno luč za pridobitev sredstev iz evropskih in državnih razpisov ter za pričetek gradbenih del obnove centra vasi Križe.

V vasi že težko pričakujemo izvedbo dolgoletnih želja.

 

Slavko Bohinc         
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KS KRIŽE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KS KRIŽE
KS KRIŽE
CESTA KOKRŠKEGA ODREDA 4
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo