Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vidim Trebnje - sodeluj in odkrij neraziskane ......


OBČINSKE

| |
28.01.2016      00:00
A A

Vidim Trebnje - sodeluj in odkrij neraziskane priložnostiDeli:

Arhitekturni nasvet

Vidim Trebnje - sodeluj in odkrij neraziskane priložnosti

Vabljeni k udeležbi na dogodku Kaj vidiš?, kjer boste sooblikovali vizijo mesta Trebnje

 

Med 11. in 19. februarjem bo v Trebnjem potekal dogodek Kaj vidiš?, kjer se bo zvrstilo več delavnic, diskusij in drugih aktivnostih po principih participatornega oblikovanja. Namen dogodka je vključiti javnost v razvoj vizije mesta, umestiti nov kulturni center ter zasnovati rekreacijske poti v mestu in bližnji okolici.

 

V sklopu dogodka se bodo med drugim izvedle delavnica z osnovnošolci, delavnica z aktivnimi lokalnimi organizacijami in delavnica s splošno javnostjo. Že zdaj pa potekajo različne aktivnosti preko spleta (arhnasvet.si/trebnje), Facebook strani (www.facebook.com/nptrebnje) in drugih spletnih orodij, s pomočjo katerih se analizira tako dogajanje v mestu kot kakovost obstoječega prostora. Na podlagi vseh izkustev, pridobljenih preko omenjenih aktivnosti in obstoječih razvojnih predlogov mesta, bo skupina Arhitekturni nasvet pripravila smernice za uravnotežen razvoj mesta in jih širši javnosti predstavila v petek, 19. februarja.

 

Dogodek Kaj vidiš? temelji na principih participatornega oblikovanja oz. so-oblikovanja. To je način dela, v katerem se v sam proces oblikovanja vključijo vsi deležniki, med njimi tudi bodoči uporabniki, ki s svojimi mnenji, komentarji in idejami prispevajo h končnemu rezultatu. Takšen način omogoča bolj realne rešitve, uporabnikom na razumljiv način približuje sam proces oblikovanja in tudi končno rešitev ter aktivno vključuje javnost v urejanje skupnega prostora. Z dogodkom želi ekipa Arhitekturni nasvet aktivirati lokalno skupnost k so-oblikovanju svojega kraja ter začrtati pot k trajnostni prihodnosti mesta Trebnje.

 

Arhitekturni nasvet je projekt Zavoda za uravnotežen prostorski razvoj Aksa, so. p. (Zavod ZUPR AKSA), v okviru katerega mladi strokovnjaki v oblikovanje prostora z različnimi metodami in pristopi vključujejo javnost in druge zainteresirane skupine. Organizirajo tudi različna arhitekturna in krajinskoarhitekturna svetovanja ter razvijajo nove in inovativne pristope na področju urejanja prostora.


Več o tem, kako lahko sodelujete pa na: arhnasvet.si/trebnje in www.facebook.com/nptrebnje.

Vabljeni!

Ekipa Zavoda ZUPR AKSA in
Občina Trebnje 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 122
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017 | Ostalo
Brezplačno energetska svetovalna pisarna ENSVET
18.01.2017 | Šport
Balet za odrasle
20.01.2017 | Ostalo
Zbiralna akcija starega papirja
20.01.2017 | Kultura
Matilda, počak'?!
20.01.2017 | Kultura
MATILDA, POČAK'?! v izvedbi Špas teatra
21.01.2017 | Tečaji in delavnice
Zvočna kopel z gongi
23.01.2017 | Kultura
Ure pravljic - Trebnje
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
27.01.2017 | Kultura
Literarno glasbeni večer z Jernejem Dirnbekom Dimekom, članom skupine MI2
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.