Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-5°C | -1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | 1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Novo vodstvo podjetja Trimo na ......


OBČINSKE

| |
20.05.2016      14:00
A A

Novo vodstvo podjetja Trimo na predstavitvenem sestanku na Občini TrebnjeDeli:

Včeraj, 19. 5. 2016, je v veliki sejni sobi Občine Trebnje potekal sestanek z novo upravo podjetja Trimo Trebnje. Decembra lani je namreč poljski sklad Innova pričel z odkupom podjetja, kot člane nove uprave pa pred kratkim postavil Macieja Radomskega kot predsednika uprave, Bartosza Jurkiewicza kot člana uprave za nabavo, Tineta Svoljšaka kot izvršnega direktorja za finance Skupine Trimo in Jaceka Janczuka kot direktorja poslovnih procesov. Novi predsednik nadzornega sveta je Jeffery L. Grady, ki se sestanka ni udeležil.

Na Občini Trebnje so jih sprejeli župan Alojzij Kastelic, podžupan dr. Jože Korbar, Stane Žnidaršič in kot prevajalka Mateja Zupančič, sodelavka na Občini Trebnje. Župan Alojzij Kastelic je po kratki uvodni predstavitvi občine in pričakovanj, ki jih ima lokalna skupnost do podjetja, poudaril, da je življenje in delovanje posameznikov, društev in zavodov v lokalni skupnosti s podjetjem tesno povezano in si zato želi, da se ohrani tako sedež podjetja kot tudi število zaposlenih in okrepi vlaganje v podjetje ter njegova rast in širitev.

Predstavnikom občine so se nato predstavili člani uprave. Izvedeli smo, da ima Maciej Radomski bogate izkušnje z vodenjem družb, sodeloval pa je pri več uspešnih projektih prestrukturiranja in poslovnega razvoja (npr. Metalplast Oborniki iz Poljske, ki je bilo za časa prestrukturiranja največji proizvajalec sendvič panelov v Srednji in Vzhodni Evropi). Bartosz Jurkiewicz ima skoraj 20 let izkušenj pri nabavi, od tega 15 let izkušenj v panogi gradbenih materialov, npr. v družbi Ruukki Construction. Tine Svoljšak je v med drugim deloval kot član uprave v Luki Koper in Darsu, Jacek Janczuk pa je bil v devetdesetih letih vodja oddelka za organizacijo in informacijsko tehnologijo v podjetju Metalplast Oborniki in ima več kot 20 let izkušenj pri vzpostavljanju in optimiranju proizvodnje sendvič panelov in jeklenih struktur.

Predsednik uprave Maciej Radomski je povedal, da je bil ob svojem prihodu v podjetje zelo pozitivno presenečen nad klimo med delavci in jih ocenjuje kot izredno delavne in vnete, dodal pa je še, da je med njimi čutiti veliko pripadnost podjetju, kar je zelo pomembno za nadaljnje delo in razvoj. Kljub temu, da nameravajo procese optimizirati, pri čemer se zna zgoditi, da bodo morali kratkoročno prilagoditi število zaposlenih, nam je g. Radomski zatrdil, da je njihov dolgoročni cilj prej zaposlovati kot pa odpuščati, vsekakor pa sedež obdržati v Trebnjem. Blagovno znamko Trimo in njegove izdelke pozna že vrsto let, saj je s Trimom v preteklosti že sodeloval in ga tudi obiskal. Povedal je, da želi novi lastnik v družbo, ki je po njihovem mnenju sanirana in v dobrem stanju, vlagati in jo razvijati v prihodnjih treh do petih letih, nato pa se bo odločalo med novim finančnim lastnikom, strateškim partnerjem ali uvrstitvijo na borzo. Za prihodnja leta načrtujejo rast in okrepljeno zanimanje partnerjev, saj se zavedajo kakovosti Trimovih izdelkov, med katerimi je izpostavil predvsem Trimoterm in Qbiss One. Kot je nadaljeval, bo novo vodstvo delalo na prodaji panelov Trimoterm v Evropi, razširitvi prodaje Qbiss One vodilnim v Evropi in na prekomorskih trgih ter skupno na ponovni uveljavitev Trima kot vodilnega v panogi.

Proti koncu sestanka je potrdil, da nameravajo odnose z lokalno skupnostjo, ki so se stkali v preteklosti ohraniti in po možnosti še izboljšati, kar med drugim pomeni, da bo Trimo tudi v prihodnje glavni sponzor Rokometnega kluba Trimo Trebnje.

Z leve proti desni stojijo Tine Svoljšak, Jacek Janczuk, Bartosz Jurkiewicz, dr. Jože Korbar, Stane Žnidaršič,
sedita Maciej Radomski, Alojzij Kastelic

 

Pripravila:

Mateja Zupančič,
strokovna sodelavka

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Trebnje
Občina Trebnje
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 122
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017 | Ostalo
Zbiralna akcija starega papirja
20.01.2017 | Kultura
MATILDA, POČAK'?! v izvedbi Špas teatra
20.01.2017 | Kultura
Matilda, počak'?!
23.01.2017 | Kultura
Ure pravljic - Trebnje
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
27.01.2017 | Tečaji in delavnice
Otroštvo brez plenic
27.01.2017 | Kultura
Literarno glasbeni večer z Jernejem Dirnbekom Dimekom, članom skupine MI2
20.01.2017 | Ostalo
Zbiralna akcija starega papirja
20.01.2017 | Kultura
MATILDA, POČAK'?! v izvedbi Špas teatra
20.01.2017 | Kultura
Matilda, počak'?!
21.01.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
21.01.201 | Turizem
Eko tržnica
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.