jasno

ATLETINJE ŠESTE NA EKIPNEM PRVENSTVU

| |
21.04.2016      12:40

Koroški atletski klub je bil v soboto, 16.4.2016, organizator Ekipnega prvenstva Slovenije v atletiki za starostno kategorijo U16.

V sončnem vremenu, so organizatorji na Ravnah na Koroškem, kljub občasnim sunkom vetra, tekmovanje izpeljali brez zapletov in v zadovoljstvo vseh. Še posebej so se veselile mlade atletinje Atletskega kluba Slovenj Gradec, ki so se v konkurenci z 'večjimi klubi', uspele uvrstiti med najboljših šest ekip v državi.

Skupno so zbrale 8240 točk, tekmovale pa so v vseh disciplinah ekipnega tekmovanja, z izjemo meta kladiva in skoka ob palici. Slovenjgraško ekipo deklet so zastopale:

Ana Areh Troskok 8.10 m 462 točk
Neža Jelen Križovnik Jerneja Krajcar Tinkara Uršej Vita Vovk Štafeta 4x100 m 54,83 601 točka
Jerneja Krajcar Ivana Simonovič Tinkara Uršej Ana Areh Štafeta 4x300 m 3:24,94 530 točk

Vsi rezultati so bili odlični in prav vsaka od deklet je prispevala k uvrstitvi na 6.mesto. Največ točk pa je k skupnemu seštevku ekipe prispevala Lana Verhovnik, ki se je tako v suvanju krogle kot v metu kopija uvrstila na prvo mesto in skupaj osvojila 1321 točk.

Ekipa dečkov je bila nekoliko okrnjena, zaradi drugih neodložljivih obveznosti. Tekmovali so:
Urban Prošt 1000m 3:27,98 396 točk