24°C

Šahovske novice

Čeprav smo že krepko v novem tekmovalnem vrvežu, je prav, da se ozremo nazaj in opravimo obračun. Dogodkov v teh zadnjih dveh mesecih je toliko, da bo premalo prostora in časa za vse. Pa poglejmo.

V drugi polovici oktobra smo v Šentjurju igrali 1. člansko ligo vzhod. zaradi odstopa ekipe iz Hoč po 5. kolu smo Sevničani močno prizadeti. Mi smo jih premagali s 3,5- 2,5, štiri konkurenčne ekipe pa so brez borbe z njimi dobile dvoboje s 5,5- 0,5 in to je bil vzrok, da so nas vsi prehitevali in na koncu smo zasedli samo 8. mesto, namesto da bi bili blizu vrha tabele. V novembru smo uspešno izpeljali kvalitetni in množični turnir ob občinskem prazniku. December smo pričeli s 1. mestom ekipno na 32. Debelakovem memorialu in 3. mestom posamično. Naši Petra in Lucija sta solidno igrali na srednješolskem drž. prvenstvu v Mariboru. Še bolj smo bili veseli uspehov naših najmlajših v Posavski šolski ligi, saj so na vseh 4 turnirjih bili vedno med najboljšimi v svoji starosti in upamo da bo tako tudi na koncu po 6. turnirju. Najbolj izstopajo nadarjeni Pia Rožmanec z Blance, Filip Okorn iz Tržišča ter Jan Jeraj iz Boštanja. Šolska posamična prvenstva so se že končala z drž. prvenstvom v Šempetru pri Novi Gorici. Tam nas je zastopal med učenci do 12 let Tomaž Sešlar iz Sevnice. Na prvem turnirju Okrepčevalnice Mica je zmagal Zvonko Mesojedec pred Smerdelom in Mirtom. Nadvse uspešna pa je bila zadnjo nedeljo v letu na Blanci naša vsakoletna zaključna prireditev, že 19. Radejev memorial. Lepe nagrade, zagotovil jih je naš član in donator Andrej, so tudi letos privabile močne domače in tuje igralce – 2 velemojstra, 8 medn. mojstrov in cela vrsta ostalih, skupno kar 46 na glavnem turnirju. V tej močni konkurenci so seveda na koncu slavili najboljši tujci, »lovci na nagrade«. Posebej pa velja pohvala našima Povšetu Martinu za izjemno 9. mesto ter Petri Pavlič, ki je osvojila nagrado kot druga najboljša igralka. Osnovnošolci so odigrali svoj turnir. Najboljši sta bili igralki iz Cerkelj in Brestanice, naš Tim Povše iz Radeč pa je bil tretji. Vsi učenci so bili nagrajeni z darilnimi paketi, poleg njih pa je bilo nagrajenih na obeh turnirjih še cela vrsta drugih igralcev. Ob koncu prireditve so bila podeljena še odličja in nagrade najboljšim na letnih ciklusih veteranov, v hitropoteznem in pospešenem šahu ter še nekaj posebnih nagrad. Omeniti velja še, da smo tudi letos z 8. mestom med najboljšimi klubi v državi v posebni ekipni konkurenci, čeprav zaradi varčevanja nismo nastopili v ženski, mladinski in kadetski ligi.