Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
8°C
JUTRI
26°C
10°C
Oceni objavo

Tečaj masaže za dojenčke

Te lahko, prosim, zmasiram?

Nekdaj je med ljudmi veljalo prepričanje 

– 

"še vsaka je rodila”, pomemben je bil le cilj, in ne pot. Zdaj pa se zavedamo, da je pozitivna porodna izkušnja ključnega pomena za zdravje ženske in otroka. Prav tako je pomembna pot, po kateri hodimo po porodu. Stik, ki ga navezujemo z otrokom, in skrb za svoje psihično in fizično stanje. Marsikatera ženska se na tej poti izgubi, je sama. Zato je zelo pomembno, da v tem času nismo sami. Nam sta to priložnost ponudili Občina Sevnica in KŠTM Sevnica s financiranim tečajem masaže za dojenčke. Na tečaju se zberemo mamice, ki se zavedamo pomembnosti dotika, s katerim navezujemo stik. Inštruktorica masaže dojenčkov Maja Trupi nam na svoj edinstveni, nežni način z uvodno sprostitvijo predstavila nekaj teorije, nato je bil na vrsti praktični del in za konec možnost klepeta in izmenjave mnenj med mamicami. Za nas je to zelo pomemben dogodek, saj je to za nekatere tudi edini čas, ko se lahko mamica podruži in poklepeta z nekom, kar ji lahko zelo okrepi psihično stanje po porodu, hkrati pa navezujemo čudovit, nežen stik s svojim dojenčkom, kar je zelo dober temelj za miren, sproščen dan. Včasih je dovolj le en pogled, le en dotik. Hvala Občini Sevnica in KŠTM Sevnica za to možnost in hvala Maji Trupi za njen čas, trud in srčnost. Če se zato le ena mamica in dojenček počutita bolje, je to že zmaga. Vendar nas je veliko več. 
Hvaležne mamice maserke

Oglejte si tudi