Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

jasno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, nekaj sonca bo predvsem na severovzhodu države. Zjutraj bo ponekod megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-5°C | 5°C
nedelja, 04.12.2016
-4°C | 5°C
ponedeljek, 05.12.2016
-5°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-5°C | 9°C
sreda, 07.12.2016
-5°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Potovke na etnografskih prireditvah


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI

| |
06.09.2013      15:58
A A

Potovke na etnografskih prireditvah


Solčavski dnevi, Flosarski bal, Lučki dnevi in na koncu Lesarski praznik, so etnografske prireditve, ki temeljijo na obujanju pretekle gospodarske dejavnosti. S gozdarstvom je bila v Zgornji Savinjski dolini povezana skoraj vsaka družina - od olcerjev, furmanov, žagarjev, potovk, lesnih trgovcev in gospodarjev do splavarjev...


Ajdi - Velikaniso postavili gore in hribe
Ajdi - Velikaniso postavili gore in hribe
Deli:

To poletje smo Potovke potovale od Solčave, Ljubnega in nazaj v Luče, čaka pa nas še Lesarski praznik, kjer bomo pripravili program za najmlajše.

Potovke in potovci smo sodelovali na prireditvah, ki želijo širši javnosti predstaviti skoraj pozabljeno etnološko dediščino - stare ljudske pesmi, pripovedke, legende, ljudi, ki so krajem vtisnili svoj pečat, ljudske običaje in pozabljena kmečka opravila.

 

Vabimo vas, 14. septembra v Nazarje na Lesarski praznik, kjer boste spoznali lesnega škrata Lesnika, hišnega škrata Šetka in nenasitnega škrata Netka. Otroci se bodo lahko udeležili ustvarjalne delavnice in se igrali skoraj pozabljene igre.

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!