Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

delno oblačno
Danes bo v hribovitem svetu precej jasno, po nižinah v notranjosti pa bo večji del dneva oblačno ali megleno. Prehodno bo nekoliko bolj oblačno tudi na Primorskem. Najvišje dnevne temperature bodo po nižinah od -5 do 0, v višje ležečih krajih od 1 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-13°C | -4°C
torek, 24.01.2017
-9°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-12°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-13°C | 0°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-13°C
-4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Potovke na etnografskih prireditvah


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI

| |
06.09.2013      15:58
A A

Potovke na etnografskih prireditvah


Solčavski dnevi, Flosarski bal, Lučki dnevi in na koncu Lesarski praznik, so etnografske prireditve, ki temeljijo na obujanju pretekle gospodarske dejavnosti. S gozdarstvom je bila v Zgornji Savinjski dolini povezana skoraj vsaka družina - od olcerjev, furmanov, žagarjev, potovk, lesnih trgovcev in gospodarjev do splavarjev...


Ajdi - Velikaniso postavili gore in hribe
Ajdi - Velikaniso postavili gore in hribe
Deli:

To poletje smo Potovke potovale od Solčave, Ljubnega in nazaj v Luče, čaka pa nas še Lesarski praznik, kjer bomo pripravili program za najmlajše.

Potovke in potovci smo sodelovali na prireditvah, ki želijo širši javnosti predstaviti skoraj pozabljeno etnološko dediščino - stare ljudske pesmi, pripovedke, legende, ljudi, ki so krajem vtisnili svoj pečat, ljudske običaje in pozabljena kmečka opravila.

 

Vabimo vas, 14. septembra v Nazarje na Lesarski praznik, kjer boste spoznali lesnega škrata Lesnika, hišnega škrata Šetka in nenasitnega škrata Netka. Otroci se bodo lahko udeležili ustvarjalne delavnice in se igrali skoraj pozabljene igre.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!