Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
0°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
3°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
5°C | 20°C
torek, 25.10.2016
8°C | 20°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Potovke na etnografskih prireditvah


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI

| |
06.09.2013      15:58
A A

Potovke na etnografskih prireditvah


Solčavski dnevi, Flosarski bal, Lučki dnevi in na koncu Lesarski praznik, so etnografske prireditve, ki temeljijo na obujanju pretekle gospodarske dejavnosti. S gozdarstvom je bila v Zgornji Savinjski dolini povezana skoraj vsaka družina - od olcerjev, furmanov, žagarjev, potovk, lesnih trgovcev in gospodarjev do splavarjev...


Ajdi - Velikaniso postavili gore in hribe
Ajdi - Velikaniso postavili gore in hribe
Deli:

To poletje smo Potovke potovale od Solčave, Ljubnega in nazaj v Luče, čaka pa nas še Lesarski praznik, kjer bomo pripravili program za najmlajše.

Potovke in potovci smo sodelovali na prireditvah, ki želijo širši javnosti predstaviti skoraj pozabljeno etnološko dediščino - stare ljudske pesmi, pripovedke, legende, ljudi, ki so krajem vtisnili svoj pečat, ljudske običaje in pozabljena kmečka opravila.

 

Vabimo vas, 14. septembra v Nazarje na Lesarski praznik, kjer boste spoznali lesnega škrata Lesnika, hišnega škrata Šetka in nenasitnega škrata Netka. Otroci se bodo lahko udeležili ustvarjalne delavnice in se igrali skoraj pozabljene igre.

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
23.10.2016 | Kultura
Jonas.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.