Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
16°C | 35°C
sobota, 24.06.2017
16°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 7h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
16°C
35°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Po poteh potovke


KULTURA

| |
26.10.2013      17:45
A A

Po poteh potovke


Potovka ves čas potuje. "Najraje vse prehodi" pravi in pripoveduje zgodbe. Včasih otrokom, včasih odraslim. Najljubše so ji ljudske zgodbe. Zna pa tudi kašno ljudsko zgodbo povedati čisto po svoje. Pripoveduje preprosto, saj pove tisto kar nosi v sebi . Vsaka zgodba ima svoj smisel namen in pomen.


Deli:

Odpravite se s Potovko v svet domišljije in življenjske resnice. Kjer boste razumeli šelestenje vetra, govorico viharjev in plazov, okusili boste strah in lepoto, našli boste ljubezen do grdega in zavrženega ter čisto na koncu izvedeli......

 

Pri ljudskih zgodbah obstajajo številne različice ene zgodbe in tudi številne interpretacijske možnosti. Projekt Po poteh potovke, ki ga podpira Ministrstvo za Kulturo, je spodbudilo živo in raznovrstno pripovedovalsko dogajanje. Tradicionalnemu pripovedovanju v Osrednji knjižnici Mozirje smo dodali sodobno odrsko, gledališko in plesno pripovedovanje.

V muzeju Vrbovec smo uporabili ljudsko pripoved o škratih, jo malce priredili sodobnemu času in otroke učili in zabavali skozi pravljico.

Ples je univerzalen jezik, ki nam lahko pripoveduje tudi ljudsko zgodbo. Plesalka in koreografinja Lucija Boruta je s soplesalci pripravila plesno predstavo z naslovom Podaljšane misli na tlakovani poti.

Ljudske zgodbe ostajajo večne, nekatere so v naših spominih precej zabrisane. Kuk Potovke je izdalo majhno publikacijo v kateri, so zbrane ljudske pravljice in nekatere avtorske pravljice z ljudskimi motivi. Publikacija je na voljo v turistično informativnih centrih, knjižnicah Mozirje, Velenje, Šoštanj in Muzeju Velenje.

 

 

da dobro vedno premaga zlo.

 

 
Povezave:www.potovke.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mozirje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!