Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | -1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mini muzej starih predmetov v Gorenjem ......


NOVICE

| |
14.01.2016      8:54
A A

Mini muzej starih predmetov v Gorenjem GlobodoluDeli:

Peter Rozman iz Gorenjega Globodola je ljubiteljski zbiralec starin. Zbirati jih je začel pred desetimi leti in v tem času je zbral preko 700 predmetov. Zbirko ima razstavljeno v sto let starem skednju, v njem pa predvsem staro kmečko orodje, pa tudi druge predmete, ki jih je Peter nabral po mirnopeški dolini. Pred skednjem ima razstavljeno napravo za izkopavanje krompirja na konjsko vprego, sejalnik koruze, voz parizar z lesenimi kolesi, lesene sani, vinski sod…V skednju pa si med drugim lahko ogledate stare orgle iz karteljevske cerkve, žago amerikanko, slamoreznico, jarme za volovsko vprego, trlico za trenje lanu, garbez za čiščenje slamnatih streh, pa lončen kotel za žganjekuho, ki je tudi najstarejši predmet v zbirki...

Če cenite našo kulturno dediščino in vas stari predmeti zanimajo, si MINI MUZEJ  lahko ogledate tudi vi. Našli ga boste v Gorenjem Globodolu št. 19, sredi vasi, nasproti informativne table in vaške štirne.

Več si preberite na deseti in enajsti strani  v  ČLANKU Glasila Občine Mirna Peč (klikni).


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Občine Mirna Peč
Glasilo Občine Mirna Peč
TRG 2
Tel:(07) 393 61 00
Glasilo Občine Mirna Peč
Številka: 63
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.