Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.07.2017

delno oblačno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
19°C | 34°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 34°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 30°C
torek, 25.07.2017
17°C | 22°C
sreda, 26.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 14h
Danes in jutri bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mini muzej starih predmetov v Gorenjem ......


NOVICE

| |
14.01.2016      8:54
A A

Mini muzej starih predmetov v Gorenjem GlobodoluDeli:

Peter Rozman iz Gorenjega Globodola je ljubiteljski zbiralec starin. Zbirati jih je začel pred desetimi leti in v tem času je zbral preko 700 predmetov. Zbirko ima razstavljeno v sto let starem skednju, v njem pa predvsem staro kmečko orodje, pa tudi druge predmete, ki jih je Peter nabral po mirnopeški dolini. Pred skednjem ima razstavljeno napravo za izkopavanje krompirja na konjsko vprego, sejalnik koruze, voz parizar z lesenimi kolesi, lesene sani, vinski sod…V skednju pa si med drugim lahko ogledate stare orgle iz karteljevske cerkve, žago amerikanko, slamoreznico, jarme za volovsko vprego, trlico za trenje lanu, garbez za čiščenje slamnatih streh, pa lončen kotel za žganjekuho, ki je tudi najstarejši predmet v zbirki...

Če cenite našo kulturno dediščino in vas stari predmeti zanimajo, si MINI MUZEJ  lahko ogledate tudi vi. Našli ga boste v Gorenjem Globodolu št. 19, sredi vasi, nasproti informativne table in vaške štirne.

Več si preberite na deseti in enajsti strani  v  ČLANKU Glasila Občine Mirna Peč (klikni).


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!