Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
4°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mini muzej starih predmetov v Gorenjem ......


NOVICE

| |
14.01.2016      8:54
A A

Mini muzej starih predmetov v Gorenjem GlobodoluDeli:

Peter Rozman iz Gorenjega Globodola je ljubiteljski zbiralec starin. Zbirati jih je začel pred desetimi leti in v tem času je zbral preko 700 predmetov. Zbirko ima razstavljeno v sto let starem skednju, v njem pa predvsem staro kmečko orodje, pa tudi druge predmete, ki jih je Peter nabral po mirnopeški dolini. Pred skednjem ima razstavljeno napravo za izkopavanje krompirja na konjsko vprego, sejalnik koruze, voz parizar z lesenimi kolesi, lesene sani, vinski sod…V skednju pa si med drugim lahko ogledate stare orgle iz karteljevske cerkve, žago amerikanko, slamoreznico, jarme za volovsko vprego, trlico za trenje lanu, garbez za čiščenje slamnatih streh, pa lončen kotel za žganjekuho, ki je tudi najstarejši predmet v zbirki...

Če cenite našo kulturno dediščino in vas stari predmeti zanimajo, si MINI MUZEJ  lahko ogledate tudi vi. Našli ga boste v Gorenjem Globodolu št. 19, sredi vasi, nasproti informativne table in vaške štirne.

Več si preberite na deseti in enajsti strani  v  ČLANKU Glasila Občine Mirna Peč (klikni).


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!