Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Popoldne bo povečini sončno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29 stopinj C.
10°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
15°C | 31°C
sreda, 31.05.2017
13°C | 31°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Moški pevski zbor Rožmarin na dobrodelnem ......


KULTURA

| |
14.05.2016      15:46
A A

Moški pevski zbor Rožmarin na dobrodelnem koncertu in reviji pevskih zborovMPZ ROŽMARIN
MPZ ROŽMARIN
Deli:

Svojo noto dobrodelnosti je moški pevski zbor Rožmarin zopet pokazal z udeležbo na aprilskem dobrodelnem koncertu «KORAKAJMO Z ZALO«  v dvorani Leona Štuklja v Novem mestu.

Ni minil niti en mesec in že je sledil nov nastop. V petek, 6. maja je mesto Kočevje v tamkajšnji športni dvorani  gostilo 14. Revijo pevskih zborov dolenjskih in belokranjskih upokojenskih društev. Na prireditvi družabnega in tekmovalnega značaja  je nastopilo enajst moških, ženskih in mešanih zborov. Pridružili so se jim tudi učenci Glasbene šole Kočevje, ki so popestrili program. Zbori so se predstavili vsak z dvema pesmima. Nekateri zbori so nastop popestrili z vriskanjem, igranjem na glavnike in boben, skratka izvirnosti ni manjkalo.  Moški pevski zbor Rožmarin se je pod vodstvom zborovodje Gorazda Kermca na reviji predstavil s pesmima Tomaža Habeta DVE LET’ IN POL (primorska ljudska) in priredbo Janeza Močnika VEČERNICA (stara nemška božična). Zborovsko petje je ocenjevala strokovna žirija. Po nastopu je strokovna žirija podala vsem zborovodjem pohvale in kritike z namenom izboljšanja zborovskega petja. Moški pevski zbor Rožmarin se je ponovno odlično odrezal in bil s strani strokovne žirije izbran za najboljšo izvedbo pesmi.
Vsa pohvala velja organizatorjem prireditve, saj je bilo za vse prav lepo poskrbljeno. Goste so vodili k športni dvorani smerokazi in redarji, na koncu revije je bila zakuska za vse nastopajoče, kjer je vladalo veselo vzdušje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Moški pevski zbor Rožmarin? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!