Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 07.12.2016

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Tudi drugod bo precej jasno, ponekod pa se bo predvsem dopoldne zadrževala nizka oblačnost, po nekaterih nižinah pa megla, ki se bo lahko v Prekmurju zadržala večino dneva. Najvišje dnevne temperature bodo v krajih z dolgotrajno meglo malo pod 0, drugod od 1 do 5, na Primorskem do 12 stopinj C.
-4°C | 10°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 10°C
petek, 09.12.2016
0°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-2°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-1°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Skupni slovenski kulturni prostor


KULTURA

| |
21.02.2014      12:00
A A

Skupni slovenski kulturni prostorAntonio Banchig se je pogovarjal s predstavnikom Kobariškega muzeja Željkom Cimpričem in predsednikom Fundacije poti miru v Posočju Zdravkom Likarjem. Foto: J. Urbančič
Antonio Banchig se je pogovarjal s predstavnikom Kobariškega muzeja Željkom Cimpričem in predsednikom Fundacije poti mir...
Deli:

V četrtek, 20. februarja 2014,  so se v dvorani Inštituta za slovensko kulturo v Špetru pričeli že sedmi tradicionalni Beneški kulturni dnevi pod geslom Benečija – Posočje: skupni slovenski kulturni prostor.

 

Gosta večera,  predstavnik Kobariškega muzeja Željko Cimprič in predsednik Fundacije Poti miru Zdravko Likar, sta ob letošnji sto letnici začetka prve svetovne vojne obiskovalcem predstavila kobariški ustanovi, ki sta kulturno, socialno in ekonomsko dvignili Posočje ter ga postavili v slovensko in evropsko središče. Pogovor je povezoval Antonio Banchig, dogodek pa so popestrili pevci mešanega pevskega zbora Rečan.

 

Danes se Beneški kulturni dnevi nadaljujejo v Domu Andreja Manfrede v Kobaridu, kjer se bo predsednik Fundacije Poti miru Zdravko Likar pogovarjal s predsednico Inštituta za slovensko kulturo Bruno Dorbolo, arhitektko Donatello Rutar in podpredsednikom Inštituta za slovensko kulturo Giorgiom Banchigom.

 

Tridnevno srečanje se bo zaključilo v nedeljo, 23. februarja, v Kobariškem kulturnem domu s komedijo Beneškega gledališča Hipnoza.

 

Jasmina Urbančič

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.