Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
16°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
6°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občinska revija pevskih zborov in vokalnih ......


KULTURA

| |
10.06.2013      5:56
A A

Občinska revija pevskih zborov in vokalnih skupin


Kdor poje, slabo ne misli. Kdor poje rad, vedno ostane mlad. Tema ljudskima modrostma sledi lepo število naših občanov. Družijo se v različnih pevskih sestavih in tako bogatijo sebe in vse, ki prisluhnemo njihovi pesmi.


Skupen nastop vseh udeležencev revije. Foto: Arhiv TD
Skupen nastop vseh udeležencev revije. Foto: Arhiv TD
Deli:

Tekst: Vanja Cotič 

 

Turistično društvo Kanal ob Soči in Krajevna skupnost Kanal sta 14. aprila organizirala revijo pevskih zborov in vokalnih skupin Občine Kanal ob Soči. Spoznali smo delček ustvarjanja naših občanov, ob tem pa tudi del bogatega kulturnega življenja naše občine. S pesmijo so si podajali roke pevci z levega in desnega brega Soče, mladi in malo manj mladi, tisti, ki šele vstopajo v svet glasbe, in tisti, ki jih glasba s svojim čarom omamlja že vrsto let.

 

Pesmi, ki jih zapojejo otroci, so vedno lepe in prisrčne, zato smo najprej prisluhnili Otroškemu pevskemu zboru OŠ Kanal, kjer prepevajo učenci od 3. do 5. razreda. Sledil pa je Mladinski pevski zbor OŠ Kanal, kjer pojejo učenci višjih razredov. Oba zbora vodi zborovodkinja Mojca Jerončič.


Glede na število pevskih zborov bi Lig lahko razglasili za najbolj pojočo vas v naši občini, saj tam delujejo kar trije pevski sestavi. Najmlajša med njimi je Moška vokalna skupina Lig, ki jo vodi Adela JerončičZ Liga se nam je predstavila tudi Vokalna skupina Liška dekleta. Članice se pevsko družijo že od malih nog, skupina preveva že trinajsto leto.

 

Moški pevski zbor Kazimir Nanut soustvarja podobo Kanala in naše občine od leta 1992, njihov zborovodja je Klemen NanutNajdaljšo pevsko tradicijo v kanalski občini ima gotovo MePZ »Jože Srebrnič« Deskle, ki že 36 let udejanja misel, da je pesem most, ki različnosti spaja. Glasbena pedagoginja Adela Jerončič vodi zbor od njegove ustanovitve.

 

Ob zaključku revije smo prisluhnili dvema skladbama iz 64 grl vseh odraslih zborov in skupin. Da pa bi imela revija tudi svoj namen, smo zbirali prostovoljne prispevke. 250 evrov smo namenili šolskemu skladu za pomoč socialno šibkim učencem in jim s tem omogočili, da se bodo lahko udeležili šole v naravi.

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.