Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

delno oblačno
Ponoči se bo jasnilo in jutro bo precej jasno, nekaj več oblačnosti je lahko v severovzhodni Sloveniji. Temperature bodo med 6 in 12 stopinj C.
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vokalna skupina Gallina v Županovi jami


KULTURA, DRUŠTVA

| |
12.08.2013      6:42
A A

Vokalna skupina Gallina v Županovi jamiDeli:

V nedeljo, 25. avgusta, ponuja Županova jama pri Grosuplju prav posebno doživetje. S krajšim koncertom bo v Veliki dvorani Županove jame nastopila Vokalna skupina Gallina s programom slovenskih ljudskih in umetnih pesmi. Edinstvena naravna akustika v podzemni dvorani, ki je dolga približno 60 in široka 25 m, na najvišjem delu pa ima blizu 15 m visok strop, daje kakovostnim pevskim nastopim poseben pridih, ki ga ni mogoče izkusiti na površju ali v »klasičnih« koncertnih dvoranah.

Kvartet deklet, ki ustvarja pod imenom Gallina, je nastal konec leta 2010. Vodi jih Ana Erčulj, nadarjena mlada zborovodkinja. Celoten programski opus Galline obsega priredbe slovenskih ljudskih pesmi, slovenske in tuje umetne pesmi ter izbor slovenskih in tujih vokalnih pop/jazz skladb. V kratkem času svojega delovanja je skupina dosegla kar nekaj vidnejših uspehov: oktobra leta 2011 je kot debitantka na Regijskem tekmovanju odraslih pevskih zborov in malih pevskih skupin v Kočevju prejela zlato plaketo, aprila leta 2012 pa se je prvič udeležila slovenskega tekmovanja Naša pesem in prejela srebrno priznanje. V skupini prepevata sopranistki Manca Simonič in Urška Brank ter altistki Ana Plemenitaš in Višnja Fičor.

Koncert v Županovi jami, ki se bo pričel z vstopom v jamo ob 15. uri, bo združen z ogledom sedmih podzemeljskih dvoran, ki so med seboj povezane z urejeno potjo (stopnice, utrjen gramoz) in električno osvetljene. Ker vlada v notranjih delih jame stalna temperatura 9,5 °C, priporočamo dodatno jopico in kakovostno pohodniško obutev. Ogled jame s koncertom bo trajal približno uro in pol. Vstopnina: 7 EUR odrasli, 5 EUR otroci.

Županova jama leži 8 km JV od Grosuplja v smeri proti Turjaku. Več o njej najdete na www.zupanovajama.si

Vnaprej hvala za morebitno objavo oz. napoved dogodka, veseli bomo tudi vašega obiska


Damjan Viršek
Županova jama –
turistično in okoljsko društvo Grosuplje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!