Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-12°C | 2°C
petek, 20.01.2017
-12°C | 1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-12°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Podobe Stare Fužine z okolico


KULTURA

| |
23.10.2013      14:34
A A

Podobe Stare Fužine z okolico


Član Muzejskega društva Žiga Zois Bohinj Stanislav Čičerov je v oktobru predstavil svojo novo knjigo z naslovom Podobe Stare Fužine z okolico.


Naslovnica knjige.
Naslovnica knjige.
Deli:

Knjiga je izbor 342 starih fotorazglednic, ki prikazujejo vas, njene prebivalce, običaje, posamezne hiše, druženje domačinov in razne posebne priložnosti. Avtor je pri raziskovanju pregledal 2200 fotorazglednic. O dogajanju in osebah na izbranih pa se je pogovarjal z najstarejšimi krajankami Stare Fužine.

 

Sprva je želel kot zbiratelj starih fotorazglednic narediti album Stare Fužine, kjer bi bilo ob razglednicah zapisano le, kdo je njihov avtor, kdaj in kje so bile posnete ter kam so bile poslane. Vendar mu je prijatelj svetoval, naj ob vsaki zapiše še kaj več – kdo je na fotografiji in zgodbo iz ozadja.

 

Ker je Čičerov v dvedesetih letih v Stari Fužini kupil z družino stanovanje, je v raziskavi o ljudeh in krajih na fotorazglednicah ter o zgodbah v ozadju videl enkratno priložnost, kako pobliže in podrobneje spoznati kraj in njegove prebivalce.

 

Tekom nastajanja vsebine knjige je ugotovil, da so Fužinarji izjemno povezani z naravo, da jo imajo radi in z njo živijo. »Sedaj na vaščane Stare Fužine gledam s popolnoma drugačnimi očmi, kar se tiče Triglavskega narodnega parka. Vsega se res ne da urejati le z zakonom,« je po predstavitvi knjige povedal Čičerov.

 

Knjiga je posvečena varuhom Bohinja. »Smisel posvetila pa naj najde vsak sam, na svoj način,« pravi avtor.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!