Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo precej jasno, nekaj več oblačnosti bo predvsem v severovzhodnih krajih. Po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, ob morju okoli 8 stopinj.
4°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 12°C
ponedeljek, 31.10.2016
6°C | 13°C
torek, 01.11.2016
4°C | 9°C
sreda, 02.11.2016
8°C | 14°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ideja o evropskem medenem zajtrku


NOVICE

| |
15.01.2014      22:41
A A

Ideja o evropskem medenem zajtrku


Čebelarska zveza Slovenije (ČZS) je v začetku januarja organizirala srečanje s slovenskimi evropskimi poslanci. Srečanja se je udeležil tudi minister za kmetijstvo in okolje mag. Dejan Židan.


Deli:

Tema srečanja je bila pobuda ČZS za uvedbo medenega zajtrka v celotni Evropski uniji po zgledu v Sloveniji že uveljavljenega Dneva slovenske hrane in projekta Tradicionalni slovenski zajtrk, ki poteka v okviru le-tega.

 

Predsednik ČZS Boštjan Noč je uvodoma predstavil dosedanje aktivnosti zveze na področju projektov Tradicionalni slovenski zajtrk in Dan slovenske hrane, ki sta nastala na njihovo pobudo. Po njegovi oceni je čebelarstvo tudi po zaslugi obeh omenjenih projektov v Sloveniji tako med mladimi kot tudi na splošno veliko bolj prepoznavno. V vzponu je tudi t. i. čebelarski turizem. Predsednik ČZS je nadalje predstavil pobudo za uveljavitev t. i. evropskega medenega zajtrka, s katerim se lahko Slovenija predstavi v EU s primeri dobrih praks in dodatno pripomore k dvigu zavedanja o pomenu čebelarstva.


Minister Židan je pozdravil pobudo ČZS in ji izrazil polno podporo ministrstva, zavzel se je tudi za njeno čim prejšnjo predstavitev – prva neformalna predstavitev te pobude kmetijskim ministrom je bila že v tednu, ki je sledil, in sicer na največjem kmetijskem sejmu na svetu Zeleni teden v Berlinu, naslednja priložnost pa bo ob robu zasedanja Sveta EU za kmetijstvo in ribištvo na enem izmed prihodnjih zasedanj.


Na sestanku sta bila prisotna tudi evropska poslanca Tanja Fajon in Lojze Peterle ter predstavniki drugih evropskih poslancev iz Slovenije. Vsi so izrazili polno podporo in pomoč pri seznanitvi in uveljavitvi pobude za evropski medeni zajtrk, tako v okviru Evropskega parlamenta kot drugih institucij EU.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!