Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
9°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Sv. Miklavž v Ajdovcu


DOGODKI, VERSKE

| |
10.12.2015      23:03
A A

Sv. Miklavž v AjdovcuDeli:

 

V 19. stoletju se je skoraj po vseh slovenskih pokrajinah razširilo miklavževanje – obhod Miklavža s spremstvom na predvečer svetnikovega godu. Po legendi namreč ta svetnik na predvečer svojega godu v spremstvu angelov in parkeljnov hodi od hiše do hiše in pridnim otrokom prinaša darila, porednim pa šibe. Zato v nekaterih župnijah še posebej praznujejo praznik sv. Nikolaja v znamenju krščanske dobrodelnosti. Tudi otroci v Ajdovcu so doživeli tradicionalno obdarovanje, vendar na nekoliko drugačen način. Le-ti so prihod sv. Miklavža pričakali v podružnični cerkvi na Selih, katera je prav tako posvečena sv. Nikolaju. Zato smo imeli 6. decembra razlog za dvojno praznovanje. Svetnik nas opominja na dobroto, skromnost in na mir, ki ga potrebujemo zlasti v času, ko se pripravljamo na prihod našega Odrešenika. Pred samim prihodom sv. Miklavža pa smo otroško vzdušje popestrili z  dramsko igro, ki so jo odigrali starejši osnovnošolski otroci. Ker gre za večletno tradicijo je pomembno, da se le-to ohranja naprej. Hkrati pa takšen dogodek predstavlja lepo izhodišče, da starši skupaj s svojimi otroki podoživljajo stare čase, ko so takšni trenutki veselja prišli še toliko bolj do izraza.      Irma Plavec      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!