Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, zjutraj in dopoldne bo po nižinah tudi nekaj megle ali nizke oblačnosti. Sredi dneva in popoldne bodo nastale posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
0°C | 7°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 10°C
torek, 21.11.2017
1°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Zimsko doživetje ob Krki


TURIZEM

| |
05.12.2014      14:01
A A

Zimsko doživetje ob Krki


Dolenjsko imenujemo tudi Dežela gradov, saj je bilo včasih samo v porečju reke Krke kar 65 gradov. Mnogo od njih je že zdavnaj izginilo, veliko jih je bilo uničenih v 2. svetovni vojni, kar nekaj pa jih pridno obnavljamo in so s svojim bogatim izročilom odprti za sprejem turističnih skupin.


Deli:

Glavna znamenitost žužemberške občine je seveda Grad Žužemberk, ki je eden najslikovitejših gradov v Sloveniji. Grad se ponaša z romanskim jedrom in novejšim obzidjem, ki je imel šest okroglih stolpov. Grad oživi večkrat letno, saj je njegov notranji trg čudovito prizorišče za razne kulturne in zabavne prireditve. Pozimi je grad žal zaprt, lahko pa se dogovorite za individualne oglede.

 

Tako mladi kot odrasli boste uživali v avanturističnem spustu po Krki. Spoznali boste to skrivnostno dolenjsko lepotico in zaveslali po njej preko terasastih lehnjakovih jezov, preko katerih se spušča tudi v večmetrskih slapovih mimo bujno poraščenih bregov, zavitih v tančico skrivnosti polpretekle zgodovine.

 

Če ste za bolj sproščen oddih, lahko od oktobra do konca februarja ob mirni Krki uživate v lovljenju sulca. Idilična ležerna reka, katero ob robu spremljajo mlini je polna hrane in polna rib. Kameleonska reka, ki se stalno spreminja ponuja izjemen ribolov, kjer se mešajo salmonidi in ciprinidi. Sulec je največja vrsta postrvi, ki živi v Sloveniji. Velja za eno najbolj zanimivih rib za športni ribolov. Te ribe lahko zrastejo kar do 135 centimetrov in tehtajo do 35 kilogramov.

 

Po raftingu in intenzivnemu boju z ribami boste izmučeni in lačni ter pripravljeni na lepe trenutke v naravi in novo kulinarično enološko potovanje. Na Domačiji Novak vas bodo v prijetnem ambientu postregli z dobro hrani in vinom. Sproščeno in brez naglice se boste lahko razvajali ob dimljeni postrvi, divjačini, gobam in bučni juhi. Ne smemo pa pozabiti omeniti tudi domačega rženega in ajdovega kruha.

 

Ker so zimski dnevi krajši in bolj hladni, se sedaj verjetno želite še ogreti. Zato se odpeljite v bližnje Dolenjske toplice, kjer vam nudijo sprostitev ob številnih termalnih vrelcih, savnah in masažah, ki vabijo v razkošje vodnih užitkov in ponujajo mir med zelenimi gozdovi in v obmorskem krajinskem parku. Razvajajte telo in duha ob šumenju vode, dviganju pare in brbotanju zračnih mehurčkov. Prepustite se toku.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Težave z zdravjem v zrelih letih
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Težave z zdravjem v zrelih letih
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Meditativno sproščanje v Šmihelu tokrat ob 20. uri!!!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.