Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

pretežno oblačno
Danes se bo postopno pooblačilo, najpozneje v južnih krajih. Od severozahoda se bodo popoldne začele pojavljati plohe in nevihte, do noči bodo postopno zajele vso Slovenijo. Predvsem v zahodni in južni Sloveniji bodo možna krajevna neurja. Zapihal bo severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 22, drugod od 25 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 22°C
ponedeljek, 21.08.2017
10°C | 24°C
torek, 22.08.2017
10°C | 25°C
sreda, 23.08.2017
10°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Odšli na pot s tremi prašički


ŠOLSTVO

| |
30.01.2016      00:07
A A

Odšli na pot s tremi prašičkiFoto: Tina Turk
Foto: Tina Turk
Deli:

Najmlajši bralci so se tokrat zatopili v branje angleške ljudske pravljice z naslovom Trije prašički.
Pravljica govori o treh prašičkih, ki so zapustili varno domače ognjišče in odšli v svet s trebuhom za kruhom iskati srečo. Vsak izmed treh si je zgradil svojo lastno hišico. Lahkomiselnost dveh prašičkov ni obrodila sadov njunega minimalnega vložka v izgradnjo hišice. Slamnato hišico ter hišico iz šibja je požrešni volk odpihnil. Pred vrati mogočne in trdne hišice iz opeke pa je volk obstal nemočen in prašiček na varnem. S trdim in marljivim delom je tako dokazal brezskrbnost bivanja v hišici, ki je bila ključnega pomena za njegovo preživetje.

Mladi nadobudneži so skupaj z mentoricama analizirali zgodbo in prišli do enotne sklepne ugotovitve, kje je zmagala marljivost in iznajdljivost prašička.

Nevenka Urbančič


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!