Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 24°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Repa velikanka na pohodu


OSNOVNA ŠOLA

| |
07.03.2016      19:19
A A

Repa velikanka na pohoduFoto: Tina Turk
Foto: Tina Turk
Deli:

Tokratna petkova  pravljična urica je bila posvečena branju znane ruske pravljice »Repa velikanka« avtorja Alekseja Tolstoja.  Stara ruska pravljica ima nešteto različic in je med najbolj branimi pravljicami.  Naša govori o življenju babice in dedka, ki sta skrbela za vrsto domačih živali in sicer za kravo rjavko, dva prašička, tri črne muce, štiri grahaste putke, pet belih gosk ter šest rumenih kanarčkov. Nekega prelepega marčevskega jutra sta dedek in babica sklenila, da posadita zelenjavo na njun vrt. V poznih večernih urah je prijetno rosil dež in semena zelenjave so nabreknila. Zelenjava je rastla in dozorevala v izredno lepem poletnem vremenu. Septembrskega jutra, ko so bile že vse ostale vrtnine uspešno shranjene sta se lotila pospraviti še zadnji in prav poseben pridelek ; repo velikanko. Babica in dedek sta se na vso moč trudila izpuliti repo, vendar jima nikakor ni uspevalo. Na pomoč sta poklicala vse njune domače živali. Brez uspeha, dokler se babica ni spomnila genialne zamisli. Skočila je v kuhinjo po košček sira, da je privabila na pomoč lačno miško. S skupnimi močmi jim je uspelo izpuliti repo iz zemlje. Repo velikanko so skuhali in se zelo dobro najedli. Ne boste verjeli, da je največji kos slastne repe pojedla prav miška.

Otroci so bili nad izbiro pravljice izredno navdušeni. Po skrbnem poslušanju so ustvarjali izdelke iz plastelina na temo pravljice. Oblikovali so vse vrste živali in ne nazadnje tudi repo velikanko.

Nevenka Urbančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Meditativno sproščanje v Šmihelu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.