Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
16°C | 32°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

4. dobrodelni koncert z dobrodelno tržnico


KULTURA, VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI

| |
02.12.2016      13:27
A A

4. dobrodelni koncert z dobrodelno tržnicoPevski zbor pod vodstvom Katje Avsenik
Pevski zbor pod vodstvom Katje Avsenik
Deli:

OŠ Žužemberk z vsemi podružnicami in enotami vrtca je letos zopet organizirala dobrodelni koncert z adventno tržnico. Koncert je bil v petek, 25. 11. 2016, ob 18. uri, v telovadnici OŠ Žužemberk.

Program je povezovala radijska napovedovalka Renata Mikec. Na prireditvi so nastopili pevski zbori OŠ in vrtca, plesalci Plesnega studia Novo mesto, pevki Amadea Begovič in Ditka z očetom Gorazdom Čepinom ter ansambli: Žarek, Topliška pomlad, Skrivnost ter Boršt. Vsi gostje so nastopili brezplačno, na tak način podprli naš projekt in prispevali k dobrodelnosti. Za ozvočenje je poskrbel tonski mojster Aljaž Fink, za redarsko službo pa člani PGD Žužemberk. Vsakemu posebej in vsem skupaj se še enkrat zahvaljujemo.

Namen koncerta je zbrati čim več sredstev za zaščito teras v vrtcu na Dvoru. V ta namen je bilo v preteklih dveh letih zbranih že 7.872,81 EUR. Ta sredstva smo uspeli zbrati s prostovoljnimi prispevki ob vstopnini in z donacijami podjetij, zasebnikov, posameznikov in poslovnih partnerjev. Temu znesku smo letos dodali še 885 EUR od vstopnine ter 1.345 EUR, ki so jih darovali naslednji donatorji: Anton Mačerol s.p. Dvor, FS d. o. o. Žužemberk, Janez Kranjc s.p. Dvor, Kotorna d.o.o. Ljubljana, Kovinastroj Servis d.o.o. Grosuplje, Krka d.d. Novo mesto, Mohorčič transport d. o. o. Zalisec, Bencinski servis Dvor, KGN-NOVINC d.o.o. Dvor,GGE d.o.o. Ljubljana, skupaj 2.230 EUR. Vsem iskrena hvala.

Koncertu je sledila adventna tržnica, kjer so bili na voljo različni izdelki: adventni venčki, voščilnice, pecivo in manjša darilca, ki so jih izdelali delavci šole in vrtca. Nekateri izdelki so nastali tudi v sodelovanju z učenci in starši. Na tržnici je bilo zbranih 1.264,29 EUR, ki bodo namenjeni za pomoč učencem in otrokom vrtca, ki se zaradi slabšega socialnega položaja ne bi mogli udeležiti razširjanih programov zavoda.

Res, da sta bila koncert in tržnica organizirana z namenom dobrodelnosti, a gotovo nista dosegla le tega namena, saj je dogodek poskrbel tudi za prijetno druženje in sprostitev.   Vzg. Mojca Obrstar
Foto:S.Mirtič

 

                                                                                                                                         
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrtec Žužemberk? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!