Logo MojaObčina.si
DANES
29°C
18°C
JUTRI
27°C
16°C
Oceni objavo

Občni zbor KRAJEVNE ORGANIZACIJE RDEČEGA KRIŽA ŽUŽEMBERK

Članice KORK Žužemberk smo se 13. februarja 2024 zbrale na rednem Občnem zboru v prostorih občine. V uvodu sem predsednica Alenka Sajovec pozdravila navzoče članice in župana Jožeta Papeža.

Po plodnem povzetku leta 2023 smo se dotaknili pereče teme. Zelo pereča je namreč problematika starejših, kateri ostanejo sami in nemočni. Gospod župan se je odzval in povedal da na občini vedno najdejo posluh za starostnike in obnemogle, ki potrebujejo pomoč. Vrata za njih so vedno odprta, oglasi se lahko tudi aktivistka, katera pokriva tisti kraj oz. vas v kateri so zaznale težavo.

V letu 2024 imamo v planu kar dve krvodajalski akciji. Prva bo že 5. junija 2024 v OŠ Žužemberk. V prostorih OŠ Žužemberk bomo tudi letos imeli srečanje starejših občanov, kjer nas bodo razvajale šolske kuharice. Sodelovale bomo tudi med občinskim praznikom in sicer s tradicionalnimi meritvami in prikazom oživljanja, med letom pa bomo še vedno obiskovali jubilante.

 

Želimo si velike udeležbe na naših dogodkih ki jih organiziramo, zato lepo povabljeni.

Alenka Sajovec, predsednica KORK Žužemberk

 

Oglejte si tudi