Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
7°C | 21°C
četrtek, 23.10.2018
4°C | 16°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
sobota, 26.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 27.10.2018
13°C | 20°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

11. tradicionalni Kmetov pohod z Dvora na ......


DRUŠTVA

| |
26.03.2017      17:00
A A

11. tradicionalni Kmetov pohod z Dvora na konjerejsko PlešivicoDeli:

Letos 26.3.2017 se je na 11. tradicionalnem Kmetovem pohodu z Dvora do konjerejske Plešivice zbralo ogromno ljubiteljev hoje, pohodništva in druženja v spomin na našega rojaka duhovnika Janeza Kmeta.
Pohodnike med katerimi je bil tudi član Konjerejskega društva Suha krajina je vodila iz Dvora proti Vinkovem vrhu, kjer je bil manjši oddih, nato preko Skopic, Malega in Srednjega Lipovca, mimo vinogradniških goric Boršt po spodnji poti do cerkve in pokopališča na Selih. Tu smo se ob 10. uri udeležili spominske sv. maše na v teh krajih delujočega duhovnika Janeza Kmeta. Letošnje marčevsko prijetno vreme je tokrat pokazalo tudi svojo slabšo plat. Večji del poti vse do Velikega Lipovca nas je spremljala ledena burja, katero je šele mogočni gozd na poti proti Plešivici ublažil in nam tako omogočil bolj prijetno hojo do konjerejske koče, kjer so organizatorji pohoda pripravili toplo malico s čajem. Vse skupaj pa je bilo začinjeno tudi s pomočjo članov konjerejskega društva, ki so vsako nedeljo dežurni na Plešivici in tako tudi drugim pohodnikom omogočijo bolj prijetno pohajanje po okoliških krajih in gozdovih.
Po topli malici in družbi v kateri ni manjkal tudi žužemberški župan in podžupan Franc Škufca in Jože Šteingel, so se pohodniki nekateri preoblečeni, eni ne odpravili nazaj v dolino. Pot je vodila mimo lovske koče proti Vinkovem vrhu na Dvor. To pa še ni bilo dovolj, na poti nazaj v dolino nam je malo zagodlo tudi vreme, kot pravijo babja jeza- sodra nato pa še mrzel rahel dež nas je spremljal skoraj do Dvora, tako da so bili nekateri, ki so bili brez opreme tudi malo mokri, a vseeno zadovoljni po prijetnem nedeljskem Kmetovem pohodu so se s svojimi jeklenimi konjički odpravili proti domu. Jole Adrijanić
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KONJEREJSKO DRUŠTVO SUHA KRAJINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!