Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
0°C | 6°C
nedelja, 18.11.2018
1°C | 5°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 2°C
torek, 20.11.2018
1°C | 2°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

OBČNI ZBOR DU DVOR


KULTURA, DRUŠTVA

| |
08.03.2017      7:54
A A

OBČNI ZBOR DU DVORDeli:

Občni zbor 

V soboto 4. februarja smo se člani  Društva upokojencev z Dvora zbrali na rednem letnem občnem zboru.  Kot že vrsto let, je občni zbor potekal v dvorani PGD  Dvor, v prvem nadstropju , kjer je prostora za dobrih sto ljudi.

Pred uradnim delom zbora je moški pevski zbor Dvorjani zapel najprej Himno, kot jo zapojejo na raznih prireditvah in zatem še dve pesmi iz njihovega bogatega repertoarja. Kulturni program pa so nadaljevali učenci podružnične šole z Dvora. Zaigrali so na instrumente, izvedli recitacije in zaplesali. Učence je pripravila in vodila gospa Ida Štimec,  mentorica in razredničarka tretjega razreda. Kulturni program je popestril tudi naš član društva  Albin Mrvar, ki je član literarne sekcije.

Poleg članov društva so zboru prisostvovali gostje, ki smo jih povabili na našo prireditev. Ko smo na podlagi  predlogov  dopolnili dnevni red, smo pričeli z delom. Kot je to že v navadi, smo prvo poročilo poslušali o delu društva. Ker je bilo kar obširno sem poizkušal poročilo nekoliko skrajšati, kar mi morda ni v celoti uspelo. Na podlagi statistike smo nove člane prišteli, odšteli  umrle in ostali  na približno  ravni lanskega leta. Blagajničarka je natančno podala finančno poročilo. Sledila so poročilo o delu Projekta za starejše za boljšo kakovost življenja starejših, poročilo o letovanju v Delfinu in nadzornem odboru. Končno poročilo pa je podal še predsednik verifikacijske komisije, ki je na tej podlagi prižgal zeleno luč za razpravo in odločanje.  

Gostje so se zahvalili za vabilo in pohvalili delo društva, še posebej prostovoljce ki delujejo v društvu in projektu za starejše. Člani prisotni na zboru so vsa poročilo enoglasno sprejeli.  Predlog programa za leto 2017 so vsi člani na dom prejeli ob vabilu za občni zbor, zato tega ni bilo potrebno pojasnjevati.  Na podlagi predloga pa smo dodali pri izobraževanju  -  Predavanje o varni vožnji, o novi zakonodaji in novih predpisih v cestnem prometu.  Predlog je bil tako spremenjen in bil sprejet enoglasno. Program dela bo objavljen na internetni strani društva in tako dostopen vsem. Podeljena so bila tri priznanja za prizadevno delo v društvu. Kar nekaj predlogov in razprave je bilo ob predlogu, da se doba starosti zviša za oprostitev plačila članarine. Na koncu je bil sprejet predlog, da se starost člana za oprostitev plačila članarine poviša na 85 let.

Ob zaključku zbora smo se okrepčali z malico i n med seboj poklepetali.  

Dušan Mikec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV DVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!