Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
1°C | 16°C
četrtek, 25.09.2018
4°C | 16°C
petek, 27.09.2018
4°C | 21°C
sobota, 28.09.2018
5°C | 22°C
nedelja, 29.09.2018
10°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Žegnanje v Šmihelu


KULTURA

| |
02.10.2016      17:49
A A

Žegnanje v ŠmiheluFoto: Nevenka Urbančič
Foto: Nevenka Urbančič
Deli:

Sveti Mihael ali z drugimi besedami imenovan tudi Nadangel Mihael je v upodobitvah umetnikov orisan kot oklepni vojščak z mečem v roki. Cerkev mu izraža posebno spoštovanje in ga imenuje kot izredno močnega zaveznika v večni borbi proti silam zla. Na njegov godovni dan, so se kljub slabemu vremenu v velikem številu zbrali vaščani Šmihela pri Žužemberku, da proslavijo farni praznik. 
Za pester program dogajanja so tudi letošnje leto poskrbeli člani Kulturnega društva Šmihel pri Žužemberku. Po sveti maši, ki jo je daroval duhovnik g. Uroš Švarc so obiskovalcem podarjali slastne medenjake ter drobne angelčke v simbol farnega žegnanja.

Obiskovalce sta na prireditvi pozdravila predsednica kulturnega društva ga. Karmen Sadar ter župan občine g. Franc Škufca. Organizatorka prireditve ga. Maja Papež Iskra je nagovorila obiskovalce, da si ogledajo razstavo likovnih del učencev podružnične šole ter skupaj z upokojenim likovnim pedagogom g. Martinom Šuštaršičem podelila mladim ustvarjalcem praktične nagrade. Program so popestrili učenci tukajšnje podružnične šole s prečudovitimi recitacijami.
V župnišču je bil na voljo ogled  zgodovinsko-dokumentarne  predstavitve kraja iz dobe Rimljanov. V besedi in sliki o Šmihelu pod upravo rimskega imperija. Prav tako ni manjkalo stojnic na katerih so obiskovalci našli vrsto domačih, kreativnih in literarnih izdelkov. Organizatorji niso pozabili na najmlajše udeležence prireditve. Pripravili so jim zaposlitveni kotiček, kjer so lahko ustvarjali nove umetnine.

Kulturno društvo Šmihel pri Žužemberku se zahvaljuje vsem sponzorjem in sodelujočim, ki so prispevali k uresničitvi pomembnega kulturnega dogodka, ob enem pa vas vabijo na žegnanje v Šmihelu v prihajajočem letu.  Nevenka Urbančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Žužemberk!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!