Logo MojaObčina.si

Žužemberk

JUTRI
3°C
-1°C
PON.
2°C
-1°C
Deli
2717

Pravljična urica na Valentinovo


Valentinovo ali praznik svetega Valentina se praznuje 14. februarja in je tradicionalni dan, ko si v nekaterih kulturah zaljubljenci izkazujejo ljubezen - največkrat s pošiljanjem voščilnic (pogosto anonimnih) in izmenjavo daril. Praznik svetega Valentina se je sprva praznoval kot rimskokatoliški dan posta v čast svetemu Valentinu. Današnji pomen je dobil šele po visokem srednjem veku, ko se je razvila zamisel o romantični ljubezni.

V knjižnici Dvor smo ravno na ta dan poslušali pravljico Neskončno te imam rada, ki jo je napisala Patricija Peršolja in z lutkami uprizorila Jožica Štrasberger. Pravljica govori o tem, kako velika je materina ljubezen – kot ocean in raček Poj jo gre iskat.

 Otroci so za svoje mamice izdelali srčke iz slanega testa in srčke iz papirja. V ustvarjanju so zelo uživali in z velikim veseljem in nasmehom predali darila svojim mamicam.

 

Andreja Špelko

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij