Logo MojaObčina.si

Žužemberk

JUTRI
23°C
4°C
TOR.
13°C
9°C
Deli
1632

Pravljična urica in prstne lutke

Za januarsko pravljično urico smo v Knjižnici Dvor izbrali poučna slikanico, ki  prinaša zgodbico o taščici, prezimovanju in prijateljstvu med živalmi, ki si med seboj pomagajo v ostri zimi. Poleg taščice smo spoznali malega podleska, ki celo zimo prespi, veverico in sovo. A spomladi, ko se prebudi narava, si taščica splete gnezdo in znese jajčka, iz katerih se bodo izvalile mlade taščice.
Glede na trenutno vreme je pravljica kot nalašč za ta čas, saj vse bolj kaže na pomlad, kot na ostro zimo. Tudi otroci so opazili, da na plano že kukajo zvončki in trobentice – in to v začetku januarja.

Na koncu smo izdelali še prstno lutko taščice in pobarvali pobarvanko. Tako bodo otroci lahko tudi doma uprizorili zgodbico z lutko.
Andreja Špelko, Knjižnica Dvor

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi