Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem do 7 °C.
0°C | 1°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | -2°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 0°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-8°C | -5°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
0°C
1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pravljična urica in prstne lutke


KULTURA, VRTEC

| |
10.01.2018      12:20
A A

Pravljična urica in prstne lutkeDeli:

Za januarsko pravljično urico smo v Knjižnici Dvor izbrali poučna slikanico, ki  prinaša zgodbico o taščici, prezimovanju in prijateljstvu med živalmi, ki si med seboj pomagajo v ostri zimi. Poleg taščice smo spoznali malega podleska, ki celo zimo prespi, veverico in sovo. A spomladi, ko se prebudi narava, si taščica splete gnezdo in znese jajčka, iz katerih se bodo izvalile mlade taščice.
Glede na trenutno vreme je pravljica kot nalašč za ta čas, saj vse bolj kaže na pomlad, kot na ostro zimo. Tudi otroci so opazili, da na plano že kukajo zvončki in trobentice – in to v začetku januarja.

Na koncu smo izdelali še prstno lutko taščice in pobarvali pobarvanko. Tako bodo otroci lahko tudi doma uprizorili zgodbico z lutko.
Andreja Špelko, Knjižnica Dvor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Knjižnica Dvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Knjižnica Dvor
Knjižnica Dvor
DVOR 16
Tel:(07) 308 84 52
Suhokranjske poti
Številka: 67
Izšla: 04.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.