Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 27°C
torek, 24.07.2018
17°C | 27°C
sreda, 25.07.2018
15°C | 28°C
četrtek, 26.07.2018
16°C | 28°C
petek, 27.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pravljična urica in prstne lutke


KULTURA, VRTEC

| |
10.01.2018      12:20
A A

Pravljična urica in prstne lutkeDeli:

Za januarsko pravljično urico smo v Knjižnici Dvor izbrali poučna slikanico, ki  prinaša zgodbico o taščici, prezimovanju in prijateljstvu med živalmi, ki si med seboj pomagajo v ostri zimi. Poleg taščice smo spoznali malega podleska, ki celo zimo prespi, veverico in sovo. A spomladi, ko se prebudi narava, si taščica splete gnezdo in znese jajčka, iz katerih se bodo izvalile mlade taščice.
Glede na trenutno vreme je pravljica kot nalašč za ta čas, saj vse bolj kaže na pomlad, kot na ostro zimo. Tudi otroci so opazili, da na plano že kukajo zvončki in trobentice – in to v začetku januarja.

Na koncu smo izdelali še prstno lutko taščice in pobarvali pobarvanko. Tako bodo otroci lahko tudi doma uprizorili zgodbico z lutko.
Andreja Špelko, Knjižnica Dvor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Knjižnica Dvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!