Logo MojaObčina.si

Žužemberk

DANES
21°C
8°C
JUTRI
19°C
8°C
Deli

Spremljanje okužbe s Korona virusom v vaši občini

Na spletni strani Nacionalnega Inštituta za javno zdravje na dnevni ravni spremljajo, pregledujejo in objavljajo aktualne statistične podatke o številu okuženih oseb v Sloveniji – po posameznih regijah in občinah.

Do torka, 31. marca 2020, do polnoči je bilo opravljenih 23.762 testiranj*, od tega je bilo 841 pozitivnih testov. V 133 občinah je bil potrjen vsaj en primer okužbe COVID-19, kar zajema 63 % vseh slovenskih občin, več kot dva primera okužbe COVID-19 pa sta bila potrjena v 85 občinah.

Število okuženih oseb glede na statistično regijo:

 • osrednje slovenska: 278
 • savinjska: 163
 • jugovzhodna Slovenija: 99
 • podravska: 66
 • gorenjska: 58
 • pomurska: 51
 • koroška: 34
 • primorsko-notranjska: 28
 • zasavska: 18
 • obalno-kraška: 17
 • goriška: 14
 • posavska: 9

Šest obolelih je tujih državljanov. Pri nekaterih osebah je bil test opravljen večkrat, dve osebi pa sta testiranje opravili v tujini.

Največ okuženih oseb je v osrednjeslovenski, najmanj pa v posavski regiji. Jugovzhodna regija, v kateri se nahaja občina Žužemberk, je na 3. mestu po številu okuženih, v sami občini Žužemberk pa sta okuženi dve osebi.

 

*Podatki mikrobioloških laboratorijev: Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo MF, Klinika Golnik, NLZOH Ljubljana, NLZOH Celje, NLZOH Maribor, NLZOH Novo mesto, NLZOH Koper in NLZOH Kranj.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi