Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
15°C | 31°C
četrtek, 23.08.2018
15°C | 32°C
petek, 24.08.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

S čim video igre zgrabijo otroke


VERSKE

| |
26.10.2016      17:54
A A

S čim video igre zgrabijo otroke


V četrtek, 20.10.2016, je po večerni sveti maši v veroučni učilnici župnišča Zreče potekalo predavanje Barbare Kavčnik, "S čim video igre zagrabijo otroke". Predavanje je organiziralo Društvo katoliških pedagogov Slovenije, območne skupnosti Celje v sodelovanju z domačo župnijo.


Deli:

V uvodnem delu nas je predavateljica spomnila na zgodovino nekaterih izumov: parnega stroja, tiska, telefona, televizije, ki so zaradi strahu pred novim in neznanim  ter zaradi nerazumevanja njihovega pomena naleteli pri nekaterih ljudeh na nesprejetost. Podobno se danes dogaja z video igricami, ki so naša realnost, vendar zaradi spremenjenega načina preživljanja prostega časa mladih, v primerjavi z njihovimi starši in vzgojitelji, ter zaradi strahu in nepoznavanja obsežnega video igralskega prostora, povzročajo pri starših pogosto neodobravanje. V nadaljevanju smo se seznanili z vrstami računalniških iger (strategije, arkade, simulacije, strelske, pustolovske ter športne računalniške igre, na računalnik prenesene družabne igre …) in načini igranja (solo, večigralstvo, igranje preko interneta). V drugem delu smo razmišljali o razlogih za igranje ter o dobrih in slabih učinkih igre na igralce. Eden izmed razlogov je beg v domišljijski svet, ki temelji na zelo privlačni arhitekturi igralskih pokrajin. V igro je igralec aktivno vključen in nadzoruje potek dogajanja. V igro lahko vstopa v različnih vlogah, kot športnik, pilot, reševalec ipd., o katerih lahko v resničnem življenju zgolj sanja. V igro je potrebno pogosto zahajati že zaradi vaje, vzdrževanja forme in vzdrževanja stikov s soigralci. Nekatere igre pa so tudi zelo poučne in delujejo motivacijsko na nadaljnje učenje, npr. Serious games. Igranje ima na igralce nekatere pozitivne učinke: dobro razumevanje spleta, tehnično podkovanost pri uporabi tipkovnice in miške, kar se kaže v hitri odzivnosti reakcij pri igranju iger, večja osredotočenost na temo, boljše znanje angleškega jezika, bolje se znajdejo med množico informacij. Slabe plati, ki pa se tudi izražajo so: velika izguba časa, bežanje pred problemi, pogosto nekvalitetno in neodgovorno opravljanje zahtevanih nalog v resničnem življenju, odvisnost. Predavateljici smo v zahvalo podarili knjigo Martina Mrzdovnika, Orgle: kraljevski instrument v naših cerkvah in zabavno ter poučno sestavljanko Gogix za mlajše in starejše, ki sta jo razvila Karmen in Ervin Presiček. Sklenili smo z mislijo, da video igre predstavljajo svojevrsten izziv, da je njihov obstoj dejstvo in da se bomo morali naučiti živeti in preživeti z njimi.

 

Martina Petelinek
1 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!