Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 20°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Trgatev in veselo druženje


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
01.10.2015      9:01
A A

Trgatev in veselo druženje


Svetovni dan turizma je tokrat sovpadal s četrto trgatvijo potomke stare trte z Mariborskega Lenta, ki se nahaja pri avtobusni postaji v Zrečah.


Deli:

 

Člani Društva vinogradnikov in ljubiteljev vina Zreče  so  organizirali omenjeni dogodek. S trgatvijo so pričeli v popoldanskih urah, program pa je vodila Ana Hren. Po uvodnih besedah predsednika in skrbnika trte Vojka Korošca ter župana in tokrat tudi gospodarja trte mag. Borisa Podvršnika, se je pričela trgatev. Na pomoč jima je priskočil drugi skrbnik Ivan Golenač. Po opravljenem delu je sledilo štetje in tehtanje grozdja. Naj povemo da imajo v društvu tudi žensko pomoč. Dame so se kar same poimenovale in si nadele ime »vinske mušice«. Vera in Nataša sta poguno pričeli s tlačenjem grozdja, Andrej pa se je medtem že pripravljal na prešanje le tega. Po opravljenem delu pa smo povprašali predsednika Vojka Korošca kakšen je bil letošnji izkupiček. Povedal je:«Zelo smo zadovoljni. Nabrali smo kar 71 grozdov, skupne teže 22 kg, kar je okoli 15 litrov. Namerili smo 81° Oe sladkorja. Vsekakor je svoje letos naredilo tudi ugodno vreme«. Po končanem delu pa je bilo seveda na vrsti tudi druženje ter pokušina kostanjev in mošta. V mesecu oktobru pa so napovedali tudi Mavrično jesen gre za sklop dogodkov, ki se bodo odvijali vsako soboto v dopoldanskem času pri potomki stare trte.

Urška Firer
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!