Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
16°C | 29°C
ponedeljek, 23.07.2018
15°C | 27°C
torek, 24.07.2018
15°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Strokovna ekskurzija Območnega združenja ......


NOVICE

| |
09.10.2017      7:03
A A

Strokovna ekskurzija Območnega združenja slovenskih častnikov Dravinjske dolineČlani OZSČ Dravinjske Doline
Člani OZSČ Dravinjske Doline
Deli:
Člani OZSČ Dravinjske doline, so si za strokovni izlet tokrat izbrali Dolenjsko.Njihov cilj je bil skrivnostni bunker Škrilj, ki se nahaja ob robu istoimenske vasi in je bil dolgo ena najbolj varovanih slovenskih skrivnosti. Za obstoj tajnega bunkerja javnost do pred kratkim ni vedela.Zgrajen je 80m pod površjem, oskrbljen z lastnim vodnim zajetjem, ter generatorji za proizvodnjo električne energije. V primeru atomskega napada bi v njem brez zunanje pomoči lahko preživeli tudi do 100 dni. Gozd nad vasjo Škrilj, kjer se bunker nahaja, je še vedno zaprto vojaško območje zato so ogledi lahko le organizirani in vodeni.Po ogledu bunkerja, je sledilo odlično kosilo v eni od znanih kočevskih gostiln. Po sproščenem pogovoru in izmenjavi vtisov pa je sledil še ogled osrednjega vojaškega letališča v Sloveniji, Cerklje ob Krki. Pripadniki SV so prikazali celotno floto slovenskega letalstva, vključno z najnovejšim in najmodernejšim kontrolnim stolpom.V poznih večernih urah so se vsi zadovoljni in utrujeni vrnili domov z željo, da se tudi v bodoče organizira podobna ekskurzija z druženjem.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Zreče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!