Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, megla se bo povsod razkrojila. Šibka burja na Primorskem bo prehodno ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
6°C | 19°C
nedelja, 21.10.2018
8°C | 15°C
ponedeljek, 22.10.2018
5°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
5°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Straničani imajo »zlato« govejo juho


DRUŠTVA

| |
19.09.2016      14:29
A A

Straničani imajo »zlato« govejo juho


Tretjo nedeljo v septembru je na ploščadi pred termami Zreče ves dopoldan zares dišalo, saj je namreč potekalo tekmovanje v kuhanju goveje juhe. 150 porcij le te pa so razdelili obiskovalcem. Foto: Petra Podgrajšek


Deli:

3. Praznik goveje juhe

V kuhanju je sodelovalo pet ekip. Organizator Unior d.d., Program Turizem je poskrbel za urejen prostor in vso tehnično opremo ter za goveje meso in kosti lokalnega pridelovalca v enaki količini ter kakovosti za vse tekmovalce. Jušno zelenjavo in začimbe ter še kakšne druge pripomočke so si ekipe zagotovile same. Le te so si predhodno morale pripraviti tudi testo za rezance, ki so ga prinesle s seboj na prireditev. Tam pa so uporabili strojček za valjanje testa, rezance pa je bilo potrebno narezati ročno na licu mesta. Vsaka ekipa je skuhala 30 porcij goveje juhe. Uradni del se je pričel ob 8.30 uri. Ob 12.15 pa so skupine juho servirale ocenjevalni komisiji.

S kuponom do »male južine«

Tokrat sta dogajanje budno spremljala člana komisije Romana Gričnik, upokojena učiteljica kuharstva ter Jakob Furman vodja gostinstva v Termah Zreče. Ocenjevala sta okus, izgled ter tehnično dovršenost in na koncu tudi servisno mizo. Po ocenjevanju pa je sledila pokušina goveje juhe za obiskovalce. Po tako imenovani »prvi rihti« pa so si obiskovalci kupili za 3 € kupon s katerim so lahko izbirali med petimi meniji. Nato je sledila razglasitev. Priznanja za sodelovanje sta prejeli TD Oplotnica in TD Trta Oplotnica, tretje mesto so si »zakuhali« v Uniturju Rogla, drugega je osvojil Boris Kos,  ki je predstavljal goste Term Zreč. Zlato priznanje za najboljšo govejo juho pa je osvojilo Turistično olepševalno društvu Stranice. Priznanja in praktične nagrade je podeljevala Mateja Vidnar Stiplošek, vodja hotelirstva in gostinstva v Termah Zreče.

 

Ponovno ocenjevanje ter pester program

Letošnja prireditev je potekala v sklopu ocenjevanja za pridobitev znaka v kategoriji prireditve. Stojnice so krasile Pohorsko tržnico na kateri so se predstavljali ponudniki zgoraj omenjene blagovne znamke, kateri so svoje izdelke prinesli na ponovno ocenitev, saj so si s tem obnovili znak kakovosti. Možen pa je bil tudi nakup teh izdelkov. Ponudnike oz. njihove izdelke je ocenjevala Mojca Polak, predavateljica na Višji šoli za gostinstvo in turizem Maribor. Tudi za najmlajše je bilo poskrbljeno. Društvo prijateljev mladine je na svoji stojnici izdelovalo posebne pastirčke, Andrej Koprivnik je imel delavnico  izdelave lesene žlice, coklar Martin Mumelj pa je izdeloval pohorske cokle. Ansambel Žurerji in Otroška FS Vladko Mohorič Zreče pa so poskrbeli še za dobro vzdušje. Domen Vogelsang, direktor LTO Rogla-Zreče, GIZ je ob koncu povedal: «Veseli me, da smo v sodelovanju s številnimi ponudniki naredili korak naprej k nadaljnjemu zagonu blagovne znamke »Okusi Rogla«, saj menim, da bo  le-ta v prihodnje pomemben element turistične ponudbe v Destinaciji Rogla Pohorje«.
Priloge:
Neznan tip datoteke
termezrece_3.praznikgovejejuhe_plakata1_06.09.2016.jpg
70982_termezrece_3.praznikgovejejuhe_plakata1_06.09.2016.jpg (4,88 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LTO Rogla-Zreče, GIZ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!