Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
13°C
JUTRI
22°C
13°C
Oceni objavo

Spremljanje meritev hrupa in kakovosti zraka

Občinski svet Občine Zreče je na 8. redni seji dne 6.1.2023 sprejel Občinski program varstva okolja za obdobje 2024 -2028 (v nadaljnjem besedilu: OPVO). Dokument je javno dostopen na spletni strani Občine Zreče na povezavi: https://www.zrece.si/objava/857782.

V sklopu projekta smo za leto 2024 izdelali plan aktivnosti, ki jih bomo na področju OPVO izvedli v tem letu. Med njimi je tudi vzpostavitev naprave za spremljanje kakovosti zraka in hrupa. Pogodbo o izvajanju storitev in najema naprave smo v začetku februarja 2024 podpisali s podjetjem Alfa Proxima, Ljubljana.

Na podlagi sklenjene pogodbe smo od podjetja Alfa Proxima dobili v najem napravo za merjenje hrupa in kakovosti zraka za maksimalno obdobje do konca leta 2026. Izvajalec v času trajanja pogodbe zagotavlja dostop do izmerjenih podatkov preko aplikacije in zagotavlja v času trajanja pogodbe nemoteno delovanje naprave.

Merilno napravo smo 27. februarja namestili na drog javne razsvetljave v neposredni bližini stanovanjskega bloka Cesta na Roglo 17 oziroma Term Zreče. Naprava je v sistem meritev že vključena, uradni podatki pa se bodo zbirali od 1.3.2024 dalje.

Meritve bo možno spremljati predvidoma konec meseca marca 2024 tudi preko spletne strani Občine Zreče.

Oglejte si tudi