Logo MojaObčina.si

Zreče

DANES
3°C
-5°C
JUTRI
2°C
-2°C
3330

Sestanek vodstva občine, štaba CZ in ravnateljema OŠ in vrtca Zreče

20. 5. 2020 smo organizirali sestanek župana in poveljnika CZ s predstavniki naših zavodov s področja vzgoje in izobraževanja-osnovne šole in vrtca, kjer smo analizirali priprave in izkušnje ter zagotavljanje potrebnih varnostnih ukrepov po delnem ponovnem zagonu dejavnosti, posvetili pa smo se tudi možnim situacijam, scenarijem in rešitvam po 25. 5. in 1. 6. 2020.

OŠ Zreče trenutno obiskuje 139 otrok od 1. do 3. razreda (96%), pri čemer so otroci razdeljeni v 12 skupin. Po podatkih ravnatelja g. Petra Kosa bodo, od 25.5.2020 dalje, v šolo povabili okoli 25 otrok od 4. do 8. razreda z učnimi težavami, ki potrebujejo prilagoditve pouka. Naslednji teden bo začelo šolo obiskovati tudi 70 otrok 9. razreda, organiziranih v 5 učnih skupin.

Vrtec Zreče trenutno obiskuje 64 otrok (21%), ki so: v enoti Zreče organizirani v 5 (2 prvi starostni skupini in 3 druge starostne skupine), na Stranicah v 2 in Gorenju v 1 skupino.

Na sestanku smo se dogovorili, da bomo po 1. 6. 2020 v primeru enakih strokovnih priporočil in bistvenega povečanja števila vzpostavili potrebno število skupin tudi v prostorih Osnovne šole Zreče.  

Župan in poveljnik ocenjujeta, da so se zavodi uspešno prilagodili nastali situaciji in da zagotavljajo potrebne varnostna priporočila in ukrepe.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi